EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

14 Nisan vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

14 Nisan vizyon filmleri

‘Süper Mario Kardeşler Filmi’, Brooklynli iki musluk tamircisi olan Luigi ve Mario Kardeşlerin maceralarını anlatıyor. Brooklynli tesisatçılar Mario ve erkek kardeşi Luigi’nin hayatı, bir ana su borusunu tamir ederken başlarına gelenlerle bambaşka bir hal alır. Su borusunu tamir etmek için yeraltında çalışan kardeşler, gizemli bir borudan aktarılarak kendilerini sihirli bir dünyanın içinde bulurlar. Ancak kardeşler farklı yerlere savrulunca Mario, kardeşi Luigi’yi bulmak için zorlu bir maceraya atılır.


‘Hava Muhalefeti’, bir hafta sonu kaçamağı yapmak için bindikleri uçakta kendilerini beklenmedik olayların içinde bulan Cemil ve Gözde'nin hikayesini anlatıyor. Milletvekili adayı olan Cemil Yıldırım, sevgilisi Gözde ile güzel bir hafta sonu kaçamağı planlar. Ancak küçük bir kaçamak olarak düşündükleri tatilleri, Bodrum uçağındaki yerlerini almalarıyla eğlenceli bir yolculuğa dönüşür. Hem Cemil ve Gözde, hem de uçaktaki diğer yolcular, kendilerini bekleyen sürprizden habersiz kahkaha dolu bir yolculuğa başlar.


Sevimli koala Mannu, Anzak törenlerine katılmak için yola çıkan sahibi William'ın çantasına gizlice girer. William’ın yanında, dedesinin ona Çanakkale Savaşı'ndan hatıra olarak gönderdiği değerli bir madalyon da bulunmaktadır. Madalyonun peşindeki hırsızlar da onlarla birlikte yola koyulur. William gemide İzmir'i seyrederken bir arbede çıkar ve bu sırada Mannu, hırsızlar ve değerli kolye suya düşer. Mannu kıyıya çıkmayı başardığında sahibini bulmak için harekete geçer. Bu süreçte ona sokak kedisi Pala yardımcı olur. Mannu'nun yolu bir kez daha hırsızlarla kesişir. Bu sefer de onu polis Ayşe ve köpeği Minik kurtarır. Avustralya’dan Gelibolu’ya uzanan bu yolculukta Mannu'nun başı ne zaman derde girse, yaşlı bir nine onu kurtarır. Ancak gerçekler görünenden çok farklıdır.


‘Renfield’, Bram Stoker'ın klasikleşen eserinde Dracula'nın yardımcısı olarak bilinen Renfield'ın hayatına odaklanıyor. Yıllar boyunca eziyet gören Dracula’nın yardımcısı Renfield, efendisinin her emrini yerine getirmek zorunda kalır. Yüz yıllar süren esaret hayatından sonra Renfield şimdi yeni bir hayatın kapılarını aralama fırsatı yakalar. Karanlıklar Prensi’nin gölgesinin dışında bir hayat olup olmadığını görmek için hazır olan Renfield, öncelikle bu karşılıklı bağımlılık halinden kurtulmanın yolunu bulmak zorundadır.


‘Hadi Hayırlısı: Istakoz’un Haritası’, bir mafya liderine ait define haritasının eline geçmesiyle kendisini büyük bir maceranın içinde bulan bir hocanın hikayesini anlatıyor. Istakoz Necmi, azılı bir mafyanın lideridir. Ona ait olan önemli bir define haritası, kendisi gibi azılı bir başka mafya lideri olan Yengeç Nuri'nin eline geçtiğinde Necmi, haritayı geri almak için harekete geçer. Bu sırada Yengeç Nuri, bir muska yapması için evine bir hoca çağırır. Tam da bu sırada Istakoz da haritayı geri almak için Yengeç Nuri'nin evine bir baskın düzenler. Yengeç, baskın sırasında haritayı saklaması için hocaya verir. Çatışmadan sağ kurtulan hoca, elindeki haritayla kendisini büyük bir maceranın içinde bulur.


‘Astroscope: Bir Konser Filmi’, ASTRO'nun üç yılı aşkın bir süredir verdiği ilk konserdir. Her üye, AROHA ile yeniden bir araya gelme düşüncesiyle heyecan ve beklentiyle doludur. Ancak yoğun programların ortasında canlı bir konsere hazırlanmak kolay değildir. ASTRO'nun kariyerinde çok önemli bir anı anlatan ilgi çekici yapım, ASTRO'nun konser performansının yanı sıra samimi röportajlar ve sahne arkası görüntülerine de yer veriyor.


‘Ela ile Hilmi ve Ali’, kendilerini gün geçtikçe tekinsizleşen bir üçgende sıkışmış bir halde bulan bir öğretmen ve iki öğrencisinin hikayesini anlatıyor. Yılların başarılı eğitmeni Hilmi, bir yandan depremzede Ela'yı üniversite sınavlarına hazırlarken bir yandan da iki senedir sınıfta kalan apartman görevlisinin oğlu Ali'ye matematik çalıştırır. Üç yalnız ruh, birbirlerinde şifa bulmaya çalışırken, birden kendilerini gün geçtikçe tuhaflaşan bir üçgende sıkışmış halde bulur.


‘Adalet’, yaşadığı kayıplardan sonra adaleti kendi elleriyle sağlamaya karar veren bir adamın hikayesini anlatıyor. Emir, sınır ötesi bir operasyon sırasında kardeşi olarak gördüğü arkadaşını şehit verir. Yaşadığı bu travmanın ardından Emir, özel harekat biriminden ayrılarak, gözlerden uzak sakin bir yaşam sürmeye başlar. Ancak hayatın onun için yaptığı planlar bambaşkadır. Hayatının ayrılmaz bir parçası olan dostlarının öldürülmesiyle Emir'in ardında bıraktığını düşündüğü geçmişi gün yüzüne çıkar ve adaleti kendi elleriyle sağlamak için harekete geçer.


‘Umay’, yıllar öncesine ait bir olayı ortaya çıkardıktan sonra kendisini korkunç durumların içinde bulan bir YouTuber'ın hikayesini anlatıyor. Çeşitli konularda video yayınlayan bir YouTuber, bir gün 1850 yıllarında yaşanan bir olayı gün yüzüne çıkarır. Bunun ardından, kara büyü ve ölüm büyüleri yapan bir kadın tekrar ortaya çıkar ve korku dolu anlar yaşanmaya başlar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog