EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

18 Kasım vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

18 Kasım vizyon filmleri

‘The Menu’, uzak bir adada bulunan özel bir restorana giden genç bir çiftin hikayesini anlatıyor. Margot ve Tyler, mönüsü ünlü bir şef tarafından hazırlanan seçkin bir restoranda yemek yemek için bir adaya gider. Onlara yemekte farklı karakterde olan birçok kişi de eşlik eder. Ünlü şef Slowik, misafirlerine birbirinden farklı yemeklerin yer aldığı bir tadım mönüsü hazırlamıştır. Ancak beklenmedik yemeklerin servis edildiği gecede, her masanın kendisine ait sırlarının ortaya çıkmasıyla gerilim dozu gittikçe artar.


‘Barış Akarsu – Merhaba’, 2007 yılında geçirdiği trafik kazası nedeniyle hayata veda eden Barış Akarsu'nun hayat hikayesini konu ediyor. Çocukluğunda müziğe ilgi duymaya başlayan Barış Akarsu, 2004 yılında katıldığı ‘Akademi Türkiye’ adlı şarkı yarışmasıyla adını duyurdu. Yarışmada birinci olmasının ardından albüm çıkaran Akarsu, müzik çalışmalarının yanı sıra ‘Yalancı Yarim’ adlı bir dizide rol aldı. 2007 yılında, 28’inci yaşgününde Bodrumda trafik kazası geçiren Barış Akarsu, yoğun bakımda kaldığı beş günün ardından hayata veda etti.


‘Müjdemi İsterim’, kendilerini bir anda bir cinayet davasının içinde bulan Bulut ve Müjde'nin hikayesini anlatıyor. Bulut, Leyla ile nişanlanmadan bir gün önce Müjde’nin çalıştığı kulübe gittiğinde, eski sevgilisi ile karşılaşır ve onun hamile olduğunu öğrenir. Genç kadın Bulut’u, Leyla'dan ayrılmaması durumunda basına konuşmakla tehdit eder. Ne yapacağını bilemeyen Bulut, nişanından kaçmaya karar verir. Ancak kaçarken davetsiz bir misafirle karşılaşır. Müjde, Bulut’un arabasına saklanmıştır. Çok geçmeden ikili, nişanda bir cinayet işlendiğini, bu yüzden de polisin peşlerinde olduğunu öğrenir. Bulut ve Müjde, suçsuz olduklarını kanıtlamak için cinayeti kendi imkanları ile çözmeye karar verir.


‘Tim, Tim, Timsah’, New York'ta bir Viktorya evinde, Primm Ailesi’yle birlikte yaşayan Timsah Tim'in hikayesini anlatıyor. Ailesi ile birlikte New York’a taşınmak zorunda kalan Josh, yeni okuluna ve arkadaşlarına alışmakta zorluk çeker. Ancak hayatı, evlerinin tavan arasında banyo yapmaya ve havyara bayılan, şarkı söyleyen Timsah Tim’i bulmasıyla bambaşka bir hal alır. Çok geçmeden Timsah Tim ve Josh, yakın arkadaş olurlar. Ancak bir süre sonra kötü komşuları Mr. Grumps, Tim için büyük bir tehlike oluşturur. Bu durum üzerine Josh, ailesi ve Tim’in sahibi Hector P. Valenti, şarkı söyleyen iyi huylu bir timsahın gayet normal olduğunu göstermek için birbirlerinden güç alır.


‘Sabırsızlık Zamanı’, Diyarbakır'da yoksul bir mahallede yaşayan iki kardeşe odaklanıyor. İki kardeş, okulda karşılarına çıkan havuz problemlerini çözmek için çabalarken, havuz gerçek yaşamlarında da bir takıntı haline gelir. Plastik havuz almak için para biriktiren kardeşlerin, havuzu alıp içine girdiklerinde beklentileri karşılanmaz. Zenginler gerçek havuza girerken kendilerinin neden sahte havuza girdiklerini sorgulamaya başlayan kardeşler, gün geçtikçe hırsa kapılır. Bir plan yapan iki çocuk, lüks bir siteye girmeyi başarır. İkili, ne olursa olsun sitenin havuzuna girmeye kararlıdır ancak hesaba katmadıkları bir şey vardır.


‘Hançer’, hayatı gün geçtikçe kötüye giden bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Doğu, bir dönemin başarılı yazarlarından biridir. Ancak bir süre sonra Doğu'nun hayatı altüst olur. Kariyerinin yokuş aşağı gitmesinin yanı sıra sorun yaşadığı evliliğini de dağılmaktan kurtaramaz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog