EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

18 Şubat’ta vizyona giren filmler

Her cuma olduğu gibi bugün de sinema salonları, farklı türlerden yerli ve yabancı yapımları sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. İşte 18 Şubat Cuma günü dramdan gerilime, animasyondan komediye vizyona girecek olan sinema filmleri

18 Şubat’ta vizyona giren filmler

Her yıl en çok izlenen korku filmlerine imza atan, ‘Siccin’, ‘Musallat’, ‘Beddua’ filmlerinin yönetmeni Alper Mestçi’nin yönettiği ‘Mahlukat’, Mardin’de yaşanmış gerçek bir korku vakasını konu alıyor. Mestçi, bu filmin hikayesini “Bugüne kadar bana anlatılan en ürkütücü olay!” olarak tanımlıyor.


Başrollerini Ezgi Gizem, Aykut Elmas ve Halil İbrahim Göker’in paylaştığı komedi filmi ‘Olmadı Kaçarız’, iki sosyal medya fenomeninin bir davet üzerine gittikleri otelde başlarına gelen eğlenceli hikayeyi beyazperdeye taşıyor.


Animasyon tutkunlarının bir hayli ilgisini çekecek ‘Samsam’, istediği her şeye sahip olan bir süper kahramanın yaşadıklarını konu alıyor. Okula yeni gelen havalı ‘Vega’, ‘Samsam’a süper güçlerini nasıl kazanacağını öğretiyor ve macera başlıyor.


Yönetmen koltuğunda Ali Doğançay’ın oturduğu, Burak Sevinç, Selim Bayraktar ve Sercan Badur’un başrolleri paylaştığı komedi türündeki ‘Soygun Oyunu: Büyük Vurgun’, muhteşem bir okul hayatının ardından kendi ayakları üzerinde durmak isteyen iki dostun inanılmaz soygun planını anlatıyor.


Başrollerini Corey Johnson ve Oded Fehr’in paylaştığı, gerilim ve korku dolu ‘Şeytanın İni’, genç bir aileyi korkunç bir hayatta kalma savaşına zorlayan olaylar zincirini beyazperdeye taşıyor.


Rosa Liksom’un aynı isimli ünlü romanından uyarlanan ‘6 Numaralı Kompartıman’, iki yabancının aynı kompartımanı paylaştığı uzunca bir tren yolculuğunu etkileyici ve düşündürücü bir biçimde anlatıyor.


Snowboard yapabilmek için merkezden uzakta bulunan bir tesise giden ‘Mia’ ve ‘Max’ın başından geçen korku dolu olayları konu alan ‘Ölümcül Snowboard’, bu ikilinin sebebi açıklanamayan ölümlerle yüzleşmesiyle korku ve adrenalini doruklarda yaşatıyor.


‘Hollywoodlu Türk’, en büyük tutkusu oyunculuk olan ‘Alper’in birbirinden komik olaylarla başından geçen hikayeyi konu alıyor. Yaratıcı senaryosuyla benzerlerinden ayrılan bu keyifli komedinin başrollerini komedyen Murat Ünal, Jennifer Bischof ve İlkan Aydın üstleniyorlar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog