EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Emin Alper’in yeni filmi ‘Kurak Günler’ Cannes Film Festivali’nde!

Filmleriyle ulusal ve uluslararası festivallerden ödüller alan yönetmen Emin Alper’in son filmi ‘Kurak Günler’, bu yıl 17-28 Mayıs'ta düzenlenecek Cannes Film Festivali’nde gösterilecek. Film, galasını da festivalde yapacak

Emin Alper’in yeni filmi ‘Kurak Günler’ Cannes Film Festivali’nde!

Emin Alper'in dördüncü uzun metraj filmi ‘Kurak Günler’, 75. Cannes Film Festivali’ne seçildi. Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı olan filmin dünya galası, bu yıl 17-28 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek festivalin resmi bölümlerinden ‘Belirli Bir Bakış’ta (‘Un Certain Regard’) yapılacak,

‘Tepenin Ardı’, ‘Abluka’ ve ‘Kız Kardeşler’ ile ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödüllerle dönen Emin Alper’in yeni filmi ‘Kurak Günler’in başrollerinde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Politik ve psikolojik gerilim türlerinin unsurlarını taşıyan film, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre, belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.

Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu ‘Kurak Günler’  (proje adı Balkaya), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almıştı. Film, Cannes’daki dünya galasının ardından 2022’nin sonbahar aylarında Türkiye’de seyirciyle buluşacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog