EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

21 Haziran vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
21.06.2024
21 Haziran vizyon filmleri

Sayara, İstanbul’da lüks bir spor salonunda çalışan bir göçmendir. Spor salonunun sahibi Barış ile yasak ilişki yaşayan ablası Yonca, Barış ve üç arkadaşının tecavüzüne uğrayıp öldürülür. Babası milletvekili olan Barış ve arkadaşları, göstermelik mahkemede olayın intihar olduğuna kanaat getirilmesiyle serbest kalır. Olayın benzer davalar gibi unutulacağı düşünülür. Ancak Sayara’nın babası Türkmenistan’ın en güvenilir derin devlet figürlerinden biri ve Sovyet sambo şampiyonlarından Şamil Bazarov’dur ve kızını dövüş konusunda bir ajan gibi yetiştirmiştir. Yaşananlar üzerine Sayara, kendi adaletini sağlamaya karar verir.


1960’larda geçen ‘The Bikeriders-Motorcular’, Ortabatı’da bulunan kurgusal bir motosiklet kulübünün yükselişini anlatıyor. Kulüp 10 yıl içinde yerel yabancılar için bir toplanma yerinden orijinal grubun benzersiz yaşam tarzını tehdit eden daha uğursuz bir çeteye dönüşür.


Anthony, eşinin ölümünün ardından büyük bir yıkım yaşar. Yaşadığı kaybın acısını atlatmakta zorlanan Anthony, bu sırada bir korku filminin başrolüne seçilerek oyunculuk kariyerine geri döner. Filmin çekimleri başladıktan bir süre sonra Anthony, tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Anthony’nin kızı, aklını kaybetmiş gibi davranan babasının psikolojik bir rahatsızlığının olduğundan şüphelenir. Anthony, kendini geri dönülemez, şeytani bir oyunun içinde bulur.


‘Günah - Şeytanın Oğlu’, zincirlerinden kurtularak birçok felakete neden olan bir yaratığın hikayesini anlatıyor. Şeytanla büyücü bir kadından doğan bir yaratık, karanlık bir mahzende zincirlere bağlı bir şekilde yaşar. Yıllarca bu şekilde yaşadıktan sonra zincirlerinden kurtulan yaratık, yaşamına köyde devam eder. Ancak yeni yaşantısı birçok vahşeti de beraberinde getirir. Yaratık, köyde birçok katliam yapmaya başlar. Yönetmen koltuğunda Ömer Korkmaz’ın oturduğu korku türündeki ‘Günah Şeytanın Oğlu’ filminin oyuncu kadrosunda Nurettin Karakoç, Simay Antepli, Adel Attar gibi isimler yer alıyor.


Rizk’in oğulları, artık hayatlarında temiz bir başlangıç yapmak ister. Eski dünyalarını geride bırakarak araba galerisi işletme hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışırlar. Ancak bu sırada eski düşmanları ‘Sakr’ ve ‘Şerbeeni’ de iş başındadır. Sakr ve Şerbeeni, galeriyi havaya uçurunca, Rizk’in oğulları büyük bir mali zarara uğrar ve temiz bir hayat hayalleri yok olur. Bu sırada karşılarına imkansız gibi görünen bir görev çıkar ve bu sayede dertlerinden kurtulabileceklerini düşünürler. Ancak yeraltı dünyasının en kötü şöhrete sahip suçlusu ‘Sultan El Ghoul’la karşı karşıya olduklarının farkında değillerdir.


‘Zuhruf Saye’, karanlık sırlarla dolu geçmişi nedeniyle ölümcül bir kaderle yüzleşmek zorunda kalan Ahmet’in hikayesini anlatıyor. İhanet, intikam ve lanetin hüküm sürdüğü filmde Kartal, gerçek gücünü keşfetmek için ölümcül bir mücadeleye girişir. Yönetmen koltuğunda Leo Yılmaz’ın oturduğu korku türündeki ‘Zuhruf Saye’ filminin oyuncu kadrosunda Derya Şen Akbacak, Sedat Atcılar, Yiğit Yengin, Mehmet Atcılar, Aygül Hanalyyeva gibi isimler yer alıyor.


‘Hançer’, hayatı gün geçtikçe kötüye giden bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Doğu, bir dönemin başarılı yazarlarından biridir ancak bir süre sonra hayatı altüst olur. Kariyerinin yokuş aşağı gitmesinin yanı sıra Doğu sorun yaşadığı evliliğini de dağılmaktan kurtaramaz.


Önceki ve Sonraki
Haberler