EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

23 Aralık vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

23 Aralık vizyon filmleri

Film, bir döneme damga vuran müzik ikonu Whitney Houston'ın yıldızlığa yükseliş sürecini anlatıyor.


'Maric', tatil için gittikleri yerde kendilerini büyük bir kabusun içinde bulan bir çiftin hikayesini konu ediyor. Aranjör olan Gizem ile oyunculuk yapan Serdar, beş yıldır evli olan bir çifttir. Serdar, son zamanlarda tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Bu durum üzerine Gizem, kendilerine iyi gelebilecek bir tatil ayarlamaya karar verir. Ancak tatil için gittikleri yerde Serdar'ın davranışları daha da tuhaflaşır. Kendilerine musallat olan bu durumdan kurtulmaya çalışan çift, kendilerini Lübbey köyünde bulur. Köyde kimse yaşamamaktadır ve çare aramak için geldikleri bu köy onların cehennemi olur. Çift, suçluları cezalandırmakla görevlendirilen cin kabilesi ‘Maric’ ile karşı karşıyadır.


Uzaydan düşen gizemli bir nesne, Bramble’ın yeni yetenekler kazanmasını sağlar. Artık süper güçleri olan Briar, aynı zamanda Avi adında gizemli bir uzaylıyla da arkadaş olur. Çok geçmeden Bramble, Avi'nin ataları Rhyot'un Dünya'nın çevresine zarar verecek şekilde gelişmiş bir medeniyet olduğunu, ancak gezegenlerinden kaçmak zorunda kaldıklarını öğrenir. Avi, Bramble'ı halkının eski kalıntılarına götürdüğü sırada, her türden silahı kullanan yüksek teknolojili bir insan ordusu her ikisine de saldırır. Avi'nin Dünya'ya dönüş yolculuğunun amacı nedir?


'R.M.N.', yurt dışında yaşayan ve Noel’den önce Transilvanya'daki çok etnik gruptan oluşan yerli dağ köyüne dönen Matthias'ın hayatına odaklanıyor. Matthias, oğlu Rudi'nin annesi Ana'dan aldığı eğitim konusunda endişelidir. Bu süreçte yaşlı babası Otto'yu kontrol etmesi gereken Matthias, eski sevgilisi Csilla'yı da görmeyi planlar. Köye vardığında Matthias, oğlunu ve köyü mantıksız bir korku ve huzursuzluğun gölgesi altında bulur.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog