EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

25 Kasım vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

25 Kasım vizyon filmleri

Adana'ya giden Gökhan Özoğuz, burada gittiği tamircide çırak olan Ömer Ali ile tanışır. Ömer Ali de müzik sevdasıyla yanıp tutuşan ve besteler yapan biridir. Yaptığı çalışmayı Gökhan Özoğuz'a gösterir ve ondan bu işin peşini bırakmaması gerektiği öğüdünü alır. Ömer Ali'nin “Sen de benimki gibi bir aileye, benim doğduğum gibi bir tamirhaneye doğsaydın, Athena Gökhan olabilir miydin?” sorusu, Gökhan'ın bilinçaltına kazınacaktır. Arabasının tamir olmasını beklerken uykuya dalan Gökhan, rüyasında tam olarak bu sorunun etkilerini görür. Gökhan artık Adana'da bir tamirci çırağıdır...


Maren Yearly, saygı duyulacak biri olmak isteyen genç bir kadındır. Ancak utanç verici ihtiyaçları onu dibe sürükler. Çocukluğundan itibaren büyük bir probleme sahip olan Maren, ne zaman biri onu çok umursasa, onları yemekten kendini alıkoyamaz. Onun hayatı, annesinin kendisini terk etmesinden sonra hiç tanımadığı babasını aramaya karar vermesiyle bambaşka bir hal alır. Erkek arkadaşıyla çıktığı bu yolculukta Maren sadece babasını değil, kendisini de arar.


‘One Piece Film – Red’, milyonlarca hayranı olmasına rağmen daha önce kimsenin yüzünü görmediği, dünyanın en iyi sanatçısı olan Uta’nın hikayesini anlatıyor. Dünyanın en iyi sanatçılarından biri olan ancak yüzünü kimsenin görmediği Uta, müzik adası Elegia’da ilk canlı konserini verecektir. Bu konser sayesinde hayranları artık onu görebilecektir. Dünyanın dört bir yanından insanlar, Uta’yı görmek için adaya gelir. Adaya gelenler arasında Luffy ve Hasır Şapka Korsanları da vardır. Konser başladığında Uta ile ilgili tahmin edemeyecekleri şeyler öğrenirler.


‘Tehlikeli Oyun’, bir teknoloji milyarderi tarafından düzenlenen büyük ödüllü bir poker gecesinde yaşananları anlatıyor. Teknoloji milyarderi olan Jake Foley, yüksek bahisli bir poker oyunu düzenlemek için çocukluk arkadaşlarını Miami'deki mülkünde toplar. Jake ve arkadaşlarının hem nefret, hem de sevgi dolu bir ilişkisi vardır. Jake, hazırladığı bu gece ile arkadaşlarına hayal bile edemeyecekleri kadar para kazanma şansı tanır. Ancak oyuncuların oyuna katılabilmesi için en özel sırlarını açıklamaları gerekmektedir. Oyun başladıktan bir süre sonra Jake’in arkadaşları, oyunun gerçekte neyin hakkında olduğunu keşfeder.


2015 yılında gösterime giren ‘Mihrez: Cin Padişahı’ filminin deva halkası olan ‘Mihrez 2: Cin Padişahı’ filminin yönetmen koltuğunda Ahmet Arslan oturuyor.


‘Kutsal Örümcek’, İran'ın kutsal şehri Meşhed'i, ahlaksız ve yozlaşmış sokak fahişelerinden ‘temizlemek’ için kendi dini arayışına girişen aile babası Saeed'in hikayesini anlatıyor. Saeed, İran’ın kutsal şehri Meşhed’i sokak fahişelerinden temizlemek adına birkaç kadını öldürür. Ancak kendisine amaç edindiği bu kutsal göreve karşı halkın ilgisinin eksikliğinden şikayetçidir. Bu sırada kendisine Örümcek Katili adını veren bir seri katil şehrin sokaklarında kendisine av aramaktadır. Bu durum üzerine kadın bir gazeteci katilin peşine düşer.


‘Poşetten Kanatlar’, hayallerinin gerçekleşmesini bekleyen bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Engelli bir çocuğun en büyük hayali uçabilmektir. Arkadaşları, çocuğun bu hayaline ulaşabilmesi için çabalar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog