EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

25 Şubat’ta vizyona giren filmler

Her cuma olduğu gibi bugün de sinema salonları, farklı türlerden yerli ve yabancı yapımları sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. İşte 25 Şubat Cuma günü dramdan gerilime, animasyondan komediye farklı türlerde vizyona girecek olan sinema filmleri

25 Şubat’ta vizyona giren filmler

Holger Tappe tarafından yönetilen ve David Safier tarafından yazılan 2021 yapımı bilgisayar animasyonlu korku komedi filmi ‘Mutlu Canavar Ailesi 2’de bu kez, oğlumuz Max ve annesi Emma’nın başına gelenler ekrana taşınıyor. ‘Mutlu Canavar Ailesi’nin mutlu sona ermesinden bir yıl sonra, Wishbone Ailesi çeşitli eksiklikler ve sorunlarla mücadele ediyor.


Sinan Biçici'nin yönettiği, Gürgen Öz, Cemal Hünal ve Tuba Ünsal’ın başrollerini paylaştığı ‘Sadece Bir Gece’, kahramanımız ‘Tamer’in yaşadığı bir gecelik ilişkinin ardından başına gelenleri beyazperdeye taşıyor. Tamer’in eşinin onu affetmesi ve evliliğine devam etmesi karşılığında öne sürdüğü bir şart vardır. Bir aşk için en zor sınav onları beklemektedir…


Kontrolcü ve baskıcı bir anne ile kızı arasında yaşanan sıra dışı olayları konu alan gerilim türündeki ‘Gizli Gerçek’, dünyadan izole bir şekilde büyümüş olan Chloe’nin sıradan yaşamı ile annesi Diane’nin sakladığı korkunç bir sırrı konu alıyor. Özgürlüğüne kavuşmak için evden kaçma planları yapmaya başlayan Chloe için hiçbir şey kolay olmayacaktır.


Joe Wright’ın yönetmenliğini üstlendiği dram türündeki ‘Cyrano’, Roxanne’in ona duyduğu aşka karşılık vermeyeceğine dair kendini ikna eden ve kelimeleri bir kılıç edasıyla ustaca kullanabilen Cyrano de Bergerac’in, Roxanne’in sevgisini kazanmaya çalışan genç Christian’a yardım etmesini konu ediniyor.


Jaume Balagueró’nun yönettiği aksiyon türündeki ‘Kasa: Büyük Soygun’da efsanevi bir hazine 10 gün boyunca İspanya Merkez Bankası’nın kasasına saklanmak üzere geliyor. Kahramanımız Thom, bu süre zarfında kasanın sırrını keşfedip sanat tarihi uzmanı Walter’ın kurduğu ekiple bir plan hazırlamak ve saldırıya geçmek zorundadır.


İç Anadolu’nun bir köyünde geçen Türk yapımı ‘Mavzer’, oğlu Mustafa ile birlikte bir sabah koyunlarının yanına giden Veysi’nin sürüsüne bir kurt sürüsünün saldırmasını konu alıyor. Koyunlarını kaybeden Veysi, daha iyi bir silaha ihtiyaç duyar ve bu da tüfeklerin kralı olarak nitelendirilen ‘mavzer’dir.


Christoffer Boe'nin yönettiği ‘Bir Tutam Açlık’, yemek antropolojisi alanında uzman Maggi ve usta şef Carsten’ın Danimarka’nın en iddialı lokantasını açma hayalini beyazperdeye ekrana taşıyor. İkili, yemek dünyasının zirvesindekilere nasip olan Michelin yıldızını almayı kafalarına koysalar da bu hikayede hayat onlar için farklı bir yönde akacaktır...


Ünlülerin mahallesi Cihangir’in en ünlüsü Yılmaz’ın hikayesini konu alan ‘Beni Sevenler Listesi’, Yılmaz’ın başına gelenleri etkileyici ve düşündürücü bir biçimde anlatıyor. İstanbul’da başlayan uyuşturucu operasyonlarıyla Yılmaz artık uyuşturucu bulamaz ve içinde sevilmeyeceğine dair bir paranoya oluşur…


Bir fabrikanın gece vardiyasında çalışan Doğuş’un başından geçenleri ekrana taşıyan ‘Fabrika’ filmi, ürpertici bir hikaye ile Doğuş’un yaşamının seyrini değiştirecek olayları konu alıyor.


Korku türündeki ‘Lietli: Cin Kabilesi’, kız arkadaşı Merve’nin büyükannesinin vefat etmesi üzerine sevgilisi Tolga’nın onunla birlikte köye gitme kararının ardından yaşananları konu alıyor. Metafizik uzmanı Harun’dan yardım alan Tolga, Lietli adı verilen cin kabilesi tarafından tehdit altında olduklarını keşfediyor ve olaylar gelişiyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog