EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

5 Nisan vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
05.04.2024
5 Nisan vizyon filmleri

Altı farklı Aziz Nesin hikayesinden uyarlanan ‘Mucize Aynalar’, hayallerini gerçekleştirmek için çabalamaktan hayatlarını yaşayamayan insanların hikayesini anlatıyor. Hayallerini gerçekleştirmek isterken tökezleyen, kendi dünyalarındaki güzelliklerin farkına varamayan ve onları kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalan insanların yaşamına odaklanılan ‘Mucize Aynalar’ın yönetmen koltuğunda Tolga Örnek otururken, filminin oyuncu kadrosunda Cengiz Bozkurt, Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Eren Demirbaş, Zerrin Sümer gibi isimler yer alıyor.


‘Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk’, hem kendilerinin hem de insanlığın varlığını tehdit eden devasa bir tehlikeye karşı güçlerini birleştirip birlikte savaşmak zorunda kalan Kong ve Godzilla’nın hikayesini anlatıyor. Kudretli Kong ve korkunç Godzilla, bilinmeyen bir tehlike ile karşı karşıyadır. Dünyada gizlenmiş, hem kendi türlerinin hem de insanlığın varlığını tehdit eden ölümcül bir tehlikeye karşı güçlerini birleştiren Kong ve Godzilla, kendilerini zorlu bir savaşın içerisinde bulur.


‘Kung Fu Panda 4’, Kung Fu sevgisi sadece doyumsuz iştahıyla eşleşen ünlü panda Po'nun Çin'deki maceralarını anlatıyor. Ölüme meydan okuyan maceraların ardından Ejderha Savaşçısı Po, artık dinlenmesi için Huzur Vadisi'nin ruhani lideri olarak görevlendirilir. Ancak bu yeni görev türlü sorunları da beraberinde getirir. Ruhani liderlik hakkında bildikleri Taş Devri diyeti hakkında bildikleri kadar olan Po'nun bu önemli görevi üstlenmeden önce bir Ejderha Savaşçı bulup onu yetiştirmesi gerekmektedir. Tam da bu sırada kötü kalpli bir büyücü olan Bukalemun, her yaratığa dönüşebilen bir kertenkele olarak ortaya çıkar. Bukalemun'un hedefinde Po'nun Bilgelik Asası vardır. Bukalemun asayı ele geçirmeyi başarırsa, Po'nun alt ettiği tüm kötüleri ruhlar aleminden geri çağırabilecektir. Bukalemun karşısında yardıma ihtiyacı olan Po, desteği eşsiz yeteneklere sahip, kıvrak zekalı hırsız Zhen’den alır. Yeni ortağı ile birlikte Huzur Vadisi'ni Bukalemun'un pençelerinden korumaya çalışan Po, bu süreçte kahramanların en beklenmedik yerlerde ve şekillerde bulunabileceğini keşfeder.


‘İki Gözüm Ahmet: Sürgün’, 28 Ekim 1957 yılında Malatya’da doğan ve 16 Kasım 2000’de Paris’te hayata gözlerini yuman Ahmet Kaya’nın 43 senelik kısa ömründeki yaşam ve toplumsal mücadelesini konu ediyor. Çocukken babasının aldığı saz ile müzik hayatına başlayan Ahmet Kaya, yıllarca verdiği mücadelenin ardından ülkenin en ünlü sanatçılarından biri olur. Gençlik yıllarında çeşitli işlerde çalıştıktan sonra arkadaşlarının yardımı ile albüm yapan Ahmet Kaya, söylediği şarkılardan dolayı kendisini adliye koridorlarında bulur. Sol mücadelesi, türban yanlısı protestolarda kadınlara desteği ile hümanist tavrını ortaya koyan Kaya, ülkesinde terörist ilan edilip zorunlu olarak gittiği Paris’te kardeşlik için mücadelesini sürdürür.


‘Hep Yek: Aşiret’, mafyanın kızını bir aşiretin elinden kurtarmaya çalışan Gürkan ve Altan'ın başlarına gelenleri anlatıyor. Altan ve Gürkan, Yasemin’in düğünden kaçmasına neden olur. Bu durum üzerine ikili, İç Anadolu’nun en tehlikeli mafyasının kızı olan Yasemin’i, Hakkari’deki aşiretin elinden geri almak için zorlu bir maceraya girişir. Bu süreçte Ejder ve Engizisyon Cemal’in ölüm tehditleri ile boğuşan Altan ve Gürkan, Yasemin’i geri almaya çalışırken bir çuval inciri berbat ederek kendilerini türlü saçmalıkların içerisinde bulurlar.


‘Maymun Adam’, annesinin ölümüne neden olan ve yolsuzları ve güçsüzleri mağdur etmeye devam eden yozlaşmış liderlere karşı intikam arayışında olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Zor bir hayata sahip olan Kid, para karşılığında daha popüler olan dövüşçüler tarafından acımasızca dövülür. Yıllarca öfkesini bastırmaya çalışan Kid, sonunda şehrin kötü niyetli seçkinlerinin yaşadığı bölgeye sızmanın yolunu bulur. Çocukluğunda yaşadığı travma gün yüzüne çıkınca Kid, ondan her şeyi alan adamlardan intikam almak için harekete geçer.


‘Ekip: Siberay - Güneş Fırtınası’, kötü planları olan bilgisayar korsanını bulmak için zorlu bir maceraya atılan Ekip Siberay’ın hikayesini anlatıyor. Güneş fırtınası dünyayı etkisi altına almıştır. Bu, tüm dünyada internetin kesilmesine neden olur. Yaşanan felaketi fırsat bilen kötü niyetli bir bilgisayar korsanı, birçok uygulamaya ve çevrimiçi oyunlara zarar verir. Bu sorunla ilgilenilmesi için oluşturulan dört kişilik ekibe Ekip Siberay da dahil olur. Farklı alanlarda kendilerini geliştiren ekip üyeleri, internet gelmeden önce bilgisayar korsanını bulup zarar gören platformları onarmak için özel bir sunucu kullanarak Siber Dünya’ya geçer.


‘Küffar’, bir cin kabilesi ile mücadele eden bir ailenin hikayesini anlatıyor. Necati'nin ansız ölümü aile üzerinde büyük bir yıkım oluşturup çocukların üzerinde karanlık bir gölge bırakırken, küçük kardeş Ömer'in sakatlığının acısına bir yenisini ekler. Ancak ailedeki sırlar ve büyüler, beklenmedik dönüşümler gerçekleştirir. İki kardeş arasındaki bağlar, sadece bedensel değil aynı zamanda ruhsal bir dönüşüme de kapı aralar. Anne Cevriye, ailenin en karanlık noktasında yer almaktadır. Büyünün gücü ruhlar için bir yolculuğa dönüşür. Bu dönüşüm, acı dolu geçmişle yüzleşmeyi ve geleceği yeniden şekillendirmeyi beraberinde getirir.


Önceki ve Sonraki
Haberler