EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

8 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bugün de farklı türlerden yerli ve yabancı yapımlar, sinemaseverlerle buluşuyor. Dört filmin vizyona girdiği bugün, merakla beklenen 'Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü' de beyazperdede olacak

8 Temmuz vizyon filmleri

‘Avengers: Endgame’ sonrası Thor'un yaşadıklarıyla başlayacak olan ‘Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü’; yıllar sonra karşılaştığı ve artık Mighty Thor olduğunu öğrendiği Jane Foster ile birlikte tüm tanrıları yok etmeye ant içmiş Gorr the God Butcher'a karşı mücadele veren Thor'un hikayesini anlatıyor. Filmde Thor şimdiye kadar karşılaştığı hiçbir maceraya benzemeyen bir yolculuğa çıkıyor; iç huzur yolculuğuna. Ancak emekliliği, tanrıların yok edilmesini isteyen Gorr the God Butcher olarak bilinen galaktik bir katil tarafından kesintiye uğruyor. Karşılaştığı bu tehditle mücadele etmek için Thor; Kral Valkyrie, Korg ve şaşırtıcı bir şekilde çekici Mjolnir'i ‘Güçlü Thor’ olarak kullanan eski kız arkadaşı Jane Foster'ın yardımına başvuruyor. Birlikte, Gorr the God Butcher’ın intikamının gizemini ortaya çıkarmak ve çok geç olmadan onu durdurmak için korkunç bir kozmik maceraya atılıyorlar.


‘Çirkin Şansı’, bir kaza sonucu öldükten sonra yeniden dünyaya gönderilen bir kadının hikayesini anlatıyor. Çiçek satarak geçimini sağlayan Pembe, çingene mahallesinde büyüyen genç bir kadındır. Onun en büyük hayali, yıldız Berke ile bir gün tanışabilmektir. Ancak hayallerini gerçekleştiremeden bir kaza sonucu ölür. Arafta kalan Pembe'ye, yanlışlıkla öldürüldüğü için yeniden dünyaya gönderileceği söylenir. Ayrıca Pembe, istediği hayatı yaşamakla ödüllendirilir. Yeni hayatına Berke'nin sevgilisi olarak uyanan Pembe, beklemediği durumlarla karşılaşır.


‘Kan Kokusu’, denizin ortasında kaza geçirdikten sonra kıyıya ulaşmaya çalışırlarken kendilerini büyük bir kabusun içinde bulan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Keyifli bir hafta sonu geçiren bir grup arkadaş, birkaç jet ski çalar ve denize doğru bir yarış başlatırlar. Ancak keyifle başlayan yarış birbirlerine çarpmayla sonuçlanır. Çarpışma sonucunda denizde hareketsiz kalan arkadaşlardan biri ciddi bir şekilde yaralanır. Kıyıya ulaşmaya çalışırken, akıntıyla sürüklenerek kıyıdan kilometrelerce uzaklaşırlar ve onlar için kabusun dolu anlar başlar. Çünkü suyun altında yaşayan yırtıcı bir hayvan onları pusuda beklemektedir.


‘Asmoday: Cin'ur Racim’, ünlü olmaya çalışırken kendilerini ölüm kalım savaşının içinde bulan bir grubun hikayesini anlatıyor. Sosyal medya fenomeni olan Elif, Hazal, Evrim ve Ömer, ünlü olmanın yollarını arar. Gençler, takipçi sayılarının artıp para kazanabilmelerini sağlamak için, Fırat Nehri’nin kenarındaki terk edilmiş bir köye gitmeye karar verirler. Köye gidince canlı yayın açmayı düşünen gençler, bu sayede planlarını gerçekleştireceklerini zannederler ancak köye gittiklerinde hiçbir şey planladıkları gibi gitmez. Ünlü olmaya çalışırken kendilerini ölüm kalım savaşı içinde bulan ekip, hayatta kalmak için köyün kanlı geçmişiyle yüzleşmek zorundadır.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog