EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Almodovar’ın son filmi ‘Paralel Anneler’, ilk kez İKSV Galaları’nda seyirciyle buluşuyor

Başrolünde yer alan Penélope Cruz’a, prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü ve 94. Oscar Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında adaylık getiren Pedro Almadovar’ın son filmi ‘Paralel Anneler’, vizyona girmeden önce İKSV Galaları kapsamında seyirciyle buluşacak

Almodovar’ın son filmi ‘Paralel Anneler’, ilk kez İKSV Galaları’nda seyirciyle buluşuyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İKSV Galaları’nda, Pedro Almodóvar’ın yönettiği ‘Paralel Anneler’, vizyona girmeden önce 22 Şubat Salı 21.30’da City’s Nişantaşı-Cinewam’da gösterilecek.

2019 yılında ‘Acı ve Zafer’ ile Cannes'da ödüllendirilen, ‘İnsan Sesi’ ile kısa metrajda da yetkinliğini gösteren Pedro Almodóvar'ın son filmi ‘Paralel Anneler’, ilk gösterimini 2021 Venedik Film Festivali'nin açılışında yaptı. Yönetmenin ‘anneliğin Don Kişot’u’ dediği ‘Paralel Anneler’, doğum için hastaneye giden iki hamile kadını izliyor: Orta yaşlı, pişmanlık duymayan ‘Janis’ ile korkularını aşamayan, pişmanlık dolu gencecik ‘Ana’. Hastanede tanışan iki kadın, doğumu beklerken koridorda birbirleriyle çok şey paylaşır. Bu zaman diliminde paylaştıkları birkaç kelime, şans eseri gelişen ve karmaşıklaşan hayatlarını kesin bir şekilde değiştirecek, ikisi arasında çok yakın bir bağ oluşturacaktır.

Başroldeki Penélope Cruz’a muhteşem performansıyla prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren ‘Paralel Anneler’, Almodóvar’a özgü sürprizler, acı veren seçimler, tutku dolu karakterleriyle unutulmayacak bir melodram. ‘Paralel Anneler’, rogerbert.com’dan The Hollywood Reporter dergisine birçok listede 2021 yılının en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Film, İspanya Sinema Akademisi’nin verdiği Goya Ödülleri’ne de yedi dalda aday gösterildi.

‘Paralel Anneler’ biletleri, 15 Şubat Salı 10.30’da başlayacak Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 17 Şubat Perşembe 10.30’da genel satışa açılacak. Biletler passo.com.tr/tr üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden alınabilir.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog