EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Apple TV’de izleyebileceğiniz 5 iddialı korku filmi

Bilimsel bir deneye göre korku filmi izlemenin adrenalini yükselterek bağışıklık sistemini olumlu bir şekilde harekete geçirdiğini biliyor muydunuz? Mert Uzbay Apple TV'de öne çıkan 5 korku filmini bir araya getirdi. Korku filmlerine şans tanıyın ...

profil
Mert Uzbay
16.04.2021
Apple TV’de izleyebileceğiniz 5 iddialı korku filmi

Yönetmen: David Yarovesky

Oyuncular: Elizabeth Banks, David Denman, Jackson A. Dunn

IMDb:6.1

Brightburn filmini kısaca şu soruyla özetleyebiliriz: “Superman insanlık yararına savaşmak yerine insanlığı yok etmek isteseydi ne olurdu?” Brightburn bu soruya cevap veriyor. Kırsalda doğal bir hayat yaşayan çift bahçelerine uzaydan düşen bir bebeği sahiplenmeye karar verir. Vakit ilerledikçe büyüttükleri çocuğun karanlık ve uğursuz tarafıyla yüzleşen çifti korkunç anlar beklemektedir.


Yönetmen: David Prior

Oyuncular: James Badge Dale, Marin Ireland, Sasha Frolova

IMDb:6.0

Kendi adıma The Empty Man son zamanlarda izlediğim en güçlü korku filmlerinden biri. David Prior’un hikayeyi işleyiş biçimiyle birlikte Christopher Young ve Lustmord’un film için yaptığı müziklerin de payı oldukça yüksek. Kayıp bir kızın izini süren James Lasombra (James Badge Dale) doğaüstü varlıklarla iletişim kurmaya çalışan gizli bir tarikata rastlar. Ortaya çıkan bu tarikatın ise korkunç planları vardır…


Yönetmen: Gregory Plotkin

Oyuncular: Cynthea Plotkin, Stephen Conroy, Amy Forsyth

IMDb: 5.5

Çığlık ve 13. Cuma gibi “slasher” tarzındaki filmleri seviyorsanız Hell Fest tam size göre. Gezici bir korku festivali olan Hell Fest’e maskeli bir seri katil dadanır. Maskeli katil bu festivali kendi oyun alanına çevirip bir grup genci terörize ederken festivali gezmeye gelen diğer ziyaretçiler bütün bunların gösterinin bir parçası olduğuna inanır.


Yönetmen: Mark Tonderai

Oyuncular: Omari Hardwick, Loretta Devine, Lorraine Burroughs

IMDb: 5.5

Babasının cenazesi için ailesiyle beraber büyüdüğü yere gitmekte olan Marquis’in  (Omari Hardwick) uçağı Appalachia açıklarına düşer. Gözünü açtığında kendisini bir Hoodoo büyücüsü olan Eloise’in (Loretta Devine) evinde bulan Marqius yaşamak için, Eloise’in yaptığı karanlık büyüden ve kanlı ayın yükselişinden önceki ritüelden kurtulmak zorundadır.


Yönetmen: Will Wernick

Oyuncular: Keegan Allen, Holland Roden, Denzel Whitaker

IMDb:5.4

Sosyal medya fenomeni Cole (Keegan Allen) başarılı giden VLOG’u için yeni içerik üretmek üzere arkadaşlarıyla beraber Moskova’ya seyahat eder. Ürettiği içeriklerde her zaman sınırları zorlayan Cole, Moskova’da gizem dolu ve tehlikeli bir maceraya atılır. Oyuncular her ne kadar vasatın biraz üzerinde performans göstermiş olsa da uyandırdığı gizem duygusu ve zeki kurgusu ile Follow Me izlenmeyi hak ediyor. 

Bonus: En iyi 10 korku filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog