EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

BluTv'de dikkat çeken 5 dizi

Sürükleyici ve şaşırtıcı dizilere ilgiliyseniz bu dosyayı mutlaka okumalısınız... Mert Uzbay BluTv'de dikkat çeken dizileri mercek altına aldı.

profil
Mert Uzbay
12.12.2020
BluTv'de dikkat çeken 5 dizi

Yönetmen: Bahadır İnce

Oyuncular: Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettahoğlu

IMDB:8,1

Bozkır, deneyimli başkomiser Seyfi (Yiğit Özşener) ve çaylak polis Nuri Pamir’in (Ekin Koç) gizemli bir çocuk cinayetini aydınlatma çabasını anlatıyor. Birbirinden farklı karakterlere sahip bu iki polis cinayetini çözmeye çalışırken bizlere Anadolu kırsalının kasvetli ortamı eşlik ediyor. Anadolu kırsalında yaşayan insanların hayatını da ele alan Bozkır kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım. 


Yönetmen: Alper Mestçi

Oyuncular: Funda Güray, Baran Akbulut, Ferit Kaya

IMDB: 8,2

Türkiye’nin ilk korku temalı dizisi olma özelliğine sahip olan dizinin yönetmen koltuğunda Üç Harfliler ve Siccin gibi filmleri de yönetmiş olan Alper Mestçi oturuyor. Türk korku sinemasına farklı bir soluk kazandıran yönetmenlerden olan Mestçi, dizisinde yıllar önce doğduğu köye doktor olarak geri dönen Büşra’nın (Funda Güray) ve hayatı felaketlerle dolu olan öğretmen Selim’in (Baran Akbulut) hikayesini aktarıyor. Aşk, gerilim ve korku üçgeninde geçen bu hikaye her üç unsuru da dozunda kullanarak ortaya merak uyandırıcı bir hikaye çıkartıyor.


Yönetmen: Richard Price

Oyuncular: Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp

IMDB: 8,5

İzlemesi oldukça yorucu, konusu da oldukça karmaşık olmasına rağmen The Night Of özellikle ırkçılığın yükseldiği şu zamanlarda kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım olarak öne çıkıyor. Geceyi taksisine aldığı yolcunun evinde geçiren Nasir Khan (Riz Ahmed) uyandığında geceyi birlikte geçirdiği kadının cesedini bulur. Bütün suç ise panikle oradan uzaklaşan Nasir’in üzerine kalır ve onu aklama görevi avukat John Stone’a (John Turturro) düşer.


Yönetmen: Neil Cross

Oyuncular: Idris Elba, Dermot Crowley, Michael Smiley

IMDB: 8,5

Londra Ağır Suçlar Birimi’ne bağlı olarak çalışan tehlikeli dedektif John Luther’in (Idris Elba) hikayesini anlatan dizi nefes kesen sahneleriyle izleyiciyi adeta ekran başına kilitliyor. İyi ve kötü arasındaki ince çizgide dolaşan dedektif Luther işlerini de çoğu kez kuralların ve kanunun dışına çıkarak görmektedir. 


Yönetmen: Cary Joji Fukunaga

Oyuncular: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Collin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Mahershala Ali, Stephen Dorff

Tam 5 kez Primetime Emmy Ödülü kazanan dizi her sezon farklı bir cinayet ve polis soruşturmasına odaklanıyor. Dizi, cinayetler üzerine odaklanırken soruşturmayı yürüten polislerin de karanlık sırlarını anlatarak hikaye içerisinde başka bir hikaye ortaya çıkararak izleyicisini büyülüyor. İlk sezonunda şeytani ayinlerle işlenen cinayetleri araştıran ve birbirinden oldukça farklı iki dedektifin hikayesini anlatırken ikinci sezonda kurumlardaki yozlaşmayı ele alarak izleyiciyi Lera Lynn’in büyülü sesiyle tanıştırıyor.  Her ne kadar izleyiciler ikinci sezonu beğenmese de kendi adıma en çok beğendiğim sezon dizinin ikinci sezonu oldu. Dizinin üçüncü sezonunun teması ise hatırlamak ve yüzleşmek üzerine. Her sezonu ve her bir ayrıntısı ayrı bir yazının konusu olan bu mükemmel yapım 3 sezonuyla  BluTv’de izlenmeyi bekliyor. 

Bonus: 2020'nin en iyi dizileri


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog