EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Bu filmin ilham kaynağı Chanel

Cannes Film Festivali’nde ilk gösterimi gerçekleşen ve başrollerde iki moda ikonu Blake Lively ve Kristen Stewart’ın yer aldığı Cafe Society adeta 1930’ların Chanel ruhunu yeniden canlandırıyor.

profil
BT Ekip
27.05.2016
Bu filmin ilham kaynağı Chanel

Ünlü yönetmen Woody Allen ve Chanel iş birliği kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak yönetmenin Blue Jasmine filmi için birlikte çalışan moda evi, bu kez Cafe Society filmi için hazırladığı özel parçalarla karşımızda.

Fransız moda evi, 1930’larda geçen filmde başrol Kristen Stewart için özel kıyafetler tasarladı. Filmin kostüm sorumlusu Suzy Benzinger, Chanel arşivlerini araştırarak Stewart için özel bir stil hazırladı. Ardından Chanel bu dönemi yansıtan özel iki elbise ve ayrıca ek olarak şort, pantolon, bluz ve ayakkabılar tasarladı.

Hollywood Reporter’da yer alan habere göre, Chanel bununla da kalmayıp filmde Lively ve Stewart için özel mücevherler tasarladı. Tasarımların ilham kaynağı ise Coco Chanel’den başkası değil!

Cafe Society aynı zamanda Chanel’in 2014 yılında tasarladığı mücevher koleksiyonuyla aynı adı taşıyor. Bu koleksiyonun ilham kaynağı Coco Chanel yaşadığı dönem olmuştu.

Berzinger, Chanel olmadan filmin kostümlerinin kesinlikle var olamayacağını ifade ediyor.

Cafe Society 15 Temmuz’da ABD’de vizyona girecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog