EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Bu hafta sonu hangi konserler var?

Bu hafta sonu açık hava konserleri ile müziğe doyuyoruz. Alaçatı, İstanbul ve Kapadokya'dan kulaklarımızın ve ruhumuzun pasını silecek konser önerileri için okumaya devam edin.

profil
BT Ekip
23.07.2021
Bu hafta sonu hangi konserler var?

Elias Beach, yaz boyunca güzel müzikler, güzel lezzetler eşliğinde kusursuz bir tatil keyfi yaşamak isteyenleri ağırlıyor. Beach ve restoran kısmı ile beraber toplam 500 kişi kapasiteli Elias Beach, bembeyaz dekorasyonu, renkli detayları, zeytin ağaçları ile sanki Yunan Adaları’nda tatil yaparmış gibi hissettiriyor. Lezzet konsepti tamamen Yunanlı şef Stathis Dapiasis tarafından hazırlanan Elias Beach’in plaja ve restorana ait iki farklı menüsü bulunuyor. Sezon boyunca her Cuma saat 17.00 itibariyle Yol Project, her Pazar DJ Murat Kıroğlu, Elias Beach sahnesinde yerini alıyor. 

23 Temmuz Cuma Yol Project, 24 Temmuz Cumartesi Murat Dalkılıç, 25 Temmuz Pazar Zeynep Bastık & Ali Kuru, canlı müzik performanslarıyla hem tatilin, hem de Elias Beach’in keyfine keyif katıyorlar. 

Ağustos ayı boyunca da, Oğuzhan Koç, Fettah Can gibi yıldızları sahnesinde ağırlamaya devam eden Elias Beach’in kapıları saat 10.00’da açılıyor ve hem beach tarafında, hem restoranda, hem de ünlü isimlerin sergilediği canlı performans etkinliklerinde sadece rezervasyonla hizmet veriyor.  


Piknik yapmayı kim sevmez? Hele ki hava mis, birlikte gittiğiniz arkadaş grubu da keyifli ise… Yemyeşil orman içinde bulunan Lifepark İstanbullulara hem piknik yapıp, hem de dans etme fırsatı sağlıyor.

Türkiye’de bugüne kadar gerçekleşen caz festivallerinden farklı formatta, piknik tadında geçen Ormanda Caz ve Piknik Pazarları öğlen 12’de başlıyor. Akşam 8’e kadar devam ediyor. Yiyecek ve alkolsüz içeceklerinizi yanınızda getirebiliyorsunuz.

İstanbulluların üç haftadır gelmeyi alışkanlık haline getirdiği Ormanda Caz Ve Piknik etkinliğinde 25 Temmuz Pazar günü Duygu Mühürdar, Tuncay Çağıl Jazz Band ve A Lo Loco Latin Jazz Band sahne alacaklar. Biletler passo.com.tr’de

Ağustos ayı boyunca her Pazar Lifepark’da devam edecek olan Ormanda Caz ve Piknik etkinliğinde Kerem Görsev Trio, Melis Sökmen, Elif Çağlar, Duygu Mühürdar, Dolunay Obruk, Tuncay Çağıl Jazz Band, Barbaros, Elif Sancez, Lo Loco Latin Jazz Band sahne almaya devam edecekler.

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiler lifepark.com.tr adresinden öğrenilebilir.


Bulunduğu bölgenin benzersiz dokusunda unutulmaz bir deneyim sunan Argos in Cappadocia, gerçekleştirdiği kültür sanat etkinlikleriyle de bu deneyimi bir üst boyuta taşıyor. Otel içerisinde yer alan ve birbirinden özel sanatçıları ağırlayacak Argos Akustik Geceleri Vadi Sahnesi’ nde bu yıl nilipek., Bülent Ortaçgil ve Deniz Tekin sanatseverlerle buluşuyor. 

23 Temmuz Cuma akşamı nilipek.’in sahne alacağı ilk konserde müzikseverleri Kapadokya’nın büyülü atmosferinde, yıldızların altında benzersiz bir konser deneyimi bekliyor. Türkiye'de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil ise en özel şarkılarıyla 22 Ağustos Pazar akşamı Vadi Sahnesi’nde olacak. 11 Eylül Cumartesi akşamı gerçekleşecek serinin son konserinde ise Deniz Tekin Kapadokya’daki müzikseverlerle buluşacak. Konser serileri sonbahar ve kış aylarında da doğal ve mükemmel akustiğiyle Türkiye’nin en özel konser mekânlarından biri olan Bezirhane’de devam edecek.


Ege’nin otantik destinasyonlarına olan yakınlığı ile de uğrak noktası olan Reges Çesme;  24 Temmuz Cumartesi akşamı sevilen yeni nesil sanatçılardan Tuğba Yurt’u konuk ediyor. Benim O" adını verdiği single'ıyla çok sevilen Tuğba Yurt, 24 Temmuz Cumartesi akşamı Reges Çeşme’de, akustik şarkı çalışmalarından da örnekler sunacak. 

Konser keyfinize Ege’nin gurme lezzetleri ve SPA Reges keşfi ile devam edin… Reges Çeşme’de Hemera ve Safran restoranları da Ege deniz mahsülleri ve İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerinin yanı sıra uluslararası lezzetlerini de sunmaya ve taze ve organik ürünlerin kullanıldığı sağlıklı menülerini servis etmeye kaldığı yerden devam ediyor. 


Canlı müziğin adresi Jolly Joker, Alaçatı, Adana ve Mersin’de müzikal yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor. Jolly Joker Alaçatı, Jolly Joker Adana, Jolly Joker Mersin bayramda da hazırladığı zengin programıyla yaz akşamlarını yıldızlar geçidine çeviriyor.

Farklı türlerin popüler isimlerini aynı çatı altında buluşturacak olan Jolly Joker Alaçatı’da bayramın birinci günü olan 20 Temmuz’da Yeni Türkü-Cem Adrian-Emir Can İğrek, 21 Temmuz’da Koray Avcı konser verdi..  22 Temmuz’da Yıldız Tilbe, 23 Temmuz’da Levent Yüksel’i izleyebilirsiniz. 

Jolly Joker Adana’da 20 Temmuz’da Sakiler sahne alırken, Jolly joker Mersin’de bayramın son günü 23 Temmuz’da Emir Can İğrek konser veriyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog