EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Cameron Diaz'ın en iyi 10 filmi

Cameron Diaz bugün 48. yaşını kutluyor. Güzel yıldızın en sevilen 10 filmini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
30.08.2020
Cameron Diaz'ın en iyi 10 filmi

Yönetmen: Spike Jonze
Yazar: Charlie Kaufman
Oyuncular: John Cusack, Cameron Diaz, Catherine Keener

IMDb Puanı: 7.7

Kuklacı olan Craig daha iyi maddi koşullar elde etmek amacıyla bir firmada işe girer. İş yerinde katlar arasında kalan küçük bir kapı fark eder ve bu kapıdan girince John Malkovich'in bedeninde uyanır.  3 dalda Oscar adaylığı bulunan film, BAFTA'da En İyi Senaryo Ödülü'ne değer görülmüştü. Cameron Diaz ise bu fimdeki rolü ile hem BAFTA hem de Altın Küre'de En İyi YArdımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. 


IMDb Puanı: 7.5

Yönetmen: Martin Scorsese
Yazar: Jay Cocks 
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz, Daniel Day-Lewis

10 dalda Oscar adaylığı bulunan film, Oscar ödül töreninden eli boş dönse de En İyi Yönetmen ve En İyi Özgün Müzik dallarında Altın Küre kazandı. 1800'lü yılların ortalarında Amerika'nın Manhattan eyaletinde iki çete arasındaki savaşı konu alan filmde Amerikan yerlileri ile buraya göç eden İrlandalı Katoliklerin karşı karşıya gelişi anlatılıyor.


Yönetmen: Nick Cassavetes
Yazar: Jeremy Leven 
Oyuncular: Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin

IMDb Puanı: 7.4

Kızları Kate'in lösemi olduğunu öğrenen Fitzgerald çifti  donör olmasını düşünerek bir. çocuk daha dünyaya getirir. Yeni doğan Anna adlı bebeğin göbek bağından alınan kan Kate'in ömrünü bir süre uzatır. Ancak birkaç yıl sonra Kate'e böbrek nakli yapılması gerekir ve Anna ailesine dava açar.


Yönetmenler: Bobby Farrelly, Peter Farrelly
Yazarlar: Ed Decter, John J. Strauss 
Oyuncular: Cameron Diaz, Matt Dillon, Ben Stiller 

IMDb Puanı: 7.1

Ted lisede hayallerinin aşkı olan Mary'yi 12 yıl sonra yeniden bulmaya karar verir. En yakın arkadaşı ise onu Mary'nin artık 4 çocuk annesi olduğuna ve çok çirkinleştiğine ikna etmeye çalışmaktadır. Ted he rne olursa olsun Mary'yi bulmaya kararlıdır. 


Yönetmen: Chuck Russell 
Yazarlar: Michael Fallon , Mark Verheiden 
Oyuncular: Jim Carrey, Cameron Diaz, Peter Riegert 

Naif bir banka memuru, anitka bir maske ile süper güçler kazanır. Halk arasında Maske olarak anılan kahramanın peşine Mafya düşer. Fİlm Cameron Diaz'ın ün kazandığı yapım olarak biliniyor.


Yönetmen: Cameron Crowe
Yazarlar: Alejandro Amenábar, Mateo Gil 
Oyuncular: Tom Cruise, Penélope Cruz, Cameron Diaz

IMDb Puanı: 6.9

Cameron Diaz'ın Altın Küre'de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylığı bulunan filmin kadrosu tam anlamıyla yıldızlar geçidi. Zengin ve yakışıklı bir genç adam olan David Aames kız arkadaşının en yakın arkadaşına aşık olur. Bu durumla baş etmeye çalışırken trafik kazasında yüzü tanınmaz hale gelen genç adamın hayatı alt üst olur.


Yönetmen: Nancy Meyers
Yazar: Nancy Meyers
Oyuncular: Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law 

IMDb Puanı: 6.9

Özel hayatlarında sorunlar yaşayan iki kadın, bir internet sitesi aracılığı ile tatil süresince evlerini değiştirir. Farklı ülkelerde, birbirlerinin evinde geçirdikleri sürede her ikisi de yeni tanıştıkları adamlara aşık olurlar. Oldukça keyifli bir film...


Yönetmen: Oliver Stone
Oyuncular: Al Pacino, Cameron Diaz, Dennis Quaid

IMDb Puanı: 6.9

Amerikan fulbol dünyasının zorlu yanını gösteren filmde kazanma hırsı ile verilen mücadele anlatılıyor. Usta yönetmen Oliver Stone bu film ile Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı'ya aday gösterildi. 


Yönetmen: Rodrigo García
Yazar: Rodrigo García
Oyuncular: Glenn Close, Cameron Diaz, Calista Flockhart 

IMDb Puanı: 6.5

Hayatlarında çeşitli sorunlar olan 5 Kaliforniyalı kadının yolları bir şekilde kesişir...


Yönetmen: Curtis Hanson
Yazarlar: Jennifer Weiner, Susannah Grant 
Oyuncular: Toni Collette, Cameron Diaz, Shirley MacLaine 

IMDb Puanı: 6.4

Anneleri ölen iki kız kardeşin babaları yeniden evlenmiştir. Artık yetişkin olsalar da kenid hayatlarını kurarken çeşitli sorunlar yaşayan bu ik kız kardeş tesadüfen buldukları bir adres ile maceraya atılır.

Bonus: Sonu sürprizli 5 film


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog