En iyi  7 Brad Pitt filmi
Yıllardır süregelen bir gelenektir; en yakışıklı erkek kim diye sorulduğunda aynı cevap verilir her zaman: Brad Pitt! “Hollywood’un bebek yüzlü yakışıklısı” imajıyla değil oynadığı birbirinden güzel filmler, canlandırdığı efsane karakterler ile sinema tarihine geçen aktörün, en güzel 7 filmini sizler için derledim. Sizin favori Brad Pitt filminiz hangisi?

Yayınlandığı ilk andan itibaren bir fenomene dönüşen, günümüz popüler kültürünün en önemli öğelerinden biri haline gelen “Dövüş Kulubü”; belki de Brad Pitt’in yeteneğini perçinlediği film olarak tarihe geçti. “Bu pantolonu, gömleği ben giysem, bu gözlüğü ben taksam polis götürür!” dediğiniz giyimi kuşamı, havalı ve stil tarzıyla Tyler Durden’lı Dövüş Kulubü benim favori Brad Pitt filmim. Kuralı da biraz ihlal ettik ama olsun aramızda: "Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı: Dövüş Kulübü hakkında konuşmayacaksınız!” 

En iyi  7 Brad Pitt filmi

İşte Brad Pitt ve Tom Cruise’u o bebek yüzlü halleriyle hatırladığımız, belki de günümüz modern vampir filmlerinin atası… Brad Pitt’in eşsiz oyunculuğuyla; bir vampir ne yer ne içer, nasıl hisseder, ne yapar tüm gerçekliğiyle izliyoruz. Henüz ortalıkta Twilight’lar, True Blood’lar yokken, vampir dünyası nasıl derseniz, “Vampirle Görüşme”yi mutlaka izleyin derim.

En iyi  7 Brad Pitt filmi

“Hayatlarımızı bazen yakaladığımız fırsatlar belirler. Bazen de kaçırdığımız.” Yaşamımızı sorgulamamıza sebep olan bir Brad Pitt filmi daha karşınızda. I. Dünya Savaşı’nın bittiği gün, 80'lerinde bir yaşlı olarak doğan Benjamin Button'un hayat saati tersine işleyecek ve ölümü bebekliğine ulaşmasıyla gerçekleşecektir. Günlük sohbetlerimize, “Benjamin Button gibi yaşlandıkça gençleşiyor” tabirini de sokan bu muhteşem filmin yönetmenlik koltuğunda ise Dövüş Kulubü’nde de Pitt ile çalışan David Fincher oturuyor.

En iyi  7 Brad Pitt filmi

Uzun süredir beraber çalışmak isteyen Tarantino ile Brad Pitt’i bir araya getiren “Soysuzlar Çetesi”, Nazi Almanyası’na alternatif bir bakış açısı getiriyor. Epik anlatımı ve her biri nevi şahsına münhasır karakterleriyle öne çıkan film, tam bir seyir şöleni. Hangimiz bu filmden sonra Teksas aksanıyla İtalyanca konuşmayı denemedi ki? 

En iyi  7 Brad Pitt filmi

Bazı filmleri izlerken “bu kadarda olmaz helal olsun adama, yok böyle bir oyunculuk” dersiniz ya, gerçekten yok böyle bir oyunculuk. Gençliğinde istenilen patlamayı bir türlü gerçekleştiremeyen beyzbol oyuncusu Billi Beane’nin, menajerlik döneminde geliştirdiği kendine has sistemle tabuları yıkmasını konu alan film, gerçek bir hikayeden uyarlama. Billy Beane rolünde izlediğimiz Brad Pitt ise gerçek olamayacak kadar iyi. Hafta sonu ne izlesem diye düşünüyorsanız, “Kazanma Sanatı”na şans verin derim.

En iyi  7 Brad Pitt filmi

Dünya gözüyle Brad Pitt ve George Clooney’i yanyana izlediğimiz “Ocean’s Eleven” adeta bir şöhretler karması. Aksiyonun dibine vuran filmde, tarihin en usta işi kumarhane soygunu içini altın on birini kuran Danny Ocean’ı ve ekibini 2 saat boyunca soluksuz izliyoruz.

En iyi  7 Brad Pitt filmi

Filmin o buğulu havasına, gerilim dolu bilinmezlerine bir katkı da benden olsun dedim
ve listemizin yedi numaralı son filmi için “Yedi”yi seçtim. 7 ölümcü günahı işleyenleri vahşice katleden bir seri katil ve onun peşine düşen iki dedektifi izlediğimiz yapımda yönetmen Fincher ve Brad Pitt yine bir arada. Filmin beklenmedik finali ise sinema tarihinde yerini çoktan aldı. (Spoiler vermiyorum, sonunu söylemedim)

En iyi  7 Brad Pitt filmi
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog