EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

En iyi 7 yaz filmi

Çok sıcak havalarda, genellikle serin ve klimalı aktiviteleri tercih ederiz, hatta bazen serin evimizden ayrılmak bile istemeyiz. Durum böyle olunca, klimanın karşısında oturup film izlemek vazgeçilmez olur. Hazır “çöl” sıcakları kapıdayken, sizlere yaz aylarında içinizi ferahlatacak filmleri yazdım. İşte karşınızda en iyi 7 filmi...

profil
Terim Arıcan
27.05.2016
En iyi 7 yaz filmi

Bir tarafta yaz tatili ve Barselona; diğer tarafta Penelope ve Scarlett. Başka söze ne hacet! Daha bitmedi; esas oğlan Javier Bardem, yönetmen koltuğunda ise şehirleri konuşturan adam Woody Allen. Siz en iyisi bir an önce filmi izlemeye başlayın, hatta sonra da Barselona uçak biletlerine göz atın.

En iyi 7 yaz filmi

Yaz denildiğinde aklınıza yeni aşklara yelken açmak geliyorsa, bu filme kesinlikle şans vermelisiniz. Budapeşte – Viyana treninde tanışan Celine ve Jesse’nın gün doğana kadar birlikte geçirdikleri 14 saati izlediğimiz Gün Doğmadan, en duygusal yaz aşkı filmlerinden. Yakaladığı başarının ardından aynı çiftin farklı hikâyelerini izlediğimiz Gün Batmadan ve Geceyarısından Önce filmleri de en az ilki kadar başarılı yapımlar.

En iyi 7 yaz filmi

Konu romantizme ve yaz aşklarına gelmişken bu hikayeyi es geçmek mümkün değil. Yıllardır bıkmadan izlediğimiz zengin kız – fakir oğlan ilişkisini belki de en etkileyici şekilde işleyen Not Defteri, eminim sizleri de izlediğinizde duygu seline sürükleyecek. Zira Alie ile Noah’ın aşkına da gözyaşı dökmüyorsanız, sevgiliniz sizi duygusuzlukla suçlamakta biraz haklı sanki...

En iyi 7 yaz filmi
En iyi 7 yaz filmi

Hazır romantizm doruktayken, Grease’den bahsetmezsek olmaz. Uğruna annelerimizin, babalarımızın sinemalarda kuyruklar oluşturduğu Grease; Travolta’nın yakışıklılığı, havalı saçlar, klasik arabalar ve tabii ki unutulmaz şarkı ve danslarıyla gerçek bir yaz klasiği.

En iyi 7 yaz filmi

Bütün yazı aşk meşkle geçirecek halimiz yok. Biraz aksiyon ve entrika da lazım. İşte karşınızda Yetenekli Bay Ripley. Her zaman daha fazlasını isteyen zeki sosyopat Tom Ripley rolünde Matt Damon’ı, karşısında zengin aile çocuğu Dickie Greenleaf olarak Jude Law’ı izlediğimiz film adeta bir yalan rüzgârı. 

En iyi 7 yaz filmi

Vizyona girdiği 1975 yazından beri, denize giren herkesin suya adımını ilk attığı anda aklına gelen sevimli balık(!) Evet, doğru bildiniz, Spielberg’in Jaws’ından bahsediyorum. Yıllarca insanların korkulu rüyası olan, kolunu bacağını kapan, ortalığı kan gölüne çeviren Jaws; patrondan izin alamayanların, tatile çıkamayanların en yakın dostu olmaya devam ediyor. Tatile çıkanlar da sevinmesin, dın dın dın dın dın dın dın dıııın… Evet, evet ayağınıza bir şey çarptı.

En iyi 7 yaz filmi

Şu an bana Star Wars da nerden çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Ancak konu yaz filmleri olunca, 1977’den 2005 yılına dek Mayıs aylarında vizyona giren 6 filmi ile serinin “yaz filmleri” konusuna bambaşka bir boyut kattığı su götürmez bir gerçek. Yoksa konunun benim Star Wars fanı olmamla hiçbir ilgisi yok. Hem Star Wars izlemenin mevsimi mi olurmuş?

En iyi 7 yaz filmi
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog