EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

En sevilen 5 yaz filmi

Yaz atmosferini evinize taşıyan kimileri renkli ve eğlenceli kimileri duygusal ve etkileyici 5 filmi bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
27.06.2020
En sevilen 5 yaz filmi

Yönetmen: Nick Cassavetes
Oyuncular: Ryan Gosling, Rachel McAdams, James Garner

Gelmiş geçmiş en güzel aşk filmlerinden olan 'The Notebook'ta Rachel McAdams ve Ryan Gosling harikalar yaratıyor. 1940'lı yıllarda ABD'de Seabrook Adası'na Allie Hamilton isimli 17 yaşında bir genç kız ailesiyle birlikte tatile gelir. Ve burada işçi bir genç olan Noah ile yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal farklılıklara rağmen birbirlerini seven ikiliyi 2. Dünya Savaşı başta olmak üzere çeşitli zorluklar beklemektedir. 


Yönetmen: Fatih Akın
Oyuncular: Fatih Akın, Moritz Bleibtreu, Christiane Paul

Mesafeli bir öğretmen olan Daniel bir gün fal baktırır ve falcı ona hayatının aşkını tarif eder. Buna inanan Daniel yakın zamanda Melek adlı bir Türk kızına aşık olur ve onun peşinden Türkiye'ye kadar gelir. Sürprizlerle dolu bir yaz yolculuğu filmi...


Yönetmen: Ferzan Özpetek
Oyuncular: Riccardo Scamarcio, Nicole Grimaudo, Alessandro Preziosi

Cantoneler, İtalya'nın güneyinde makarna fabrikası işleten varlıklı bir ailedir. Bu gelenekçi ailenin erkek çocukları ardı ardına eşcinsel olduklarını açıklarlar. Aile, gelenekler ve özgürlük üzerine sıcak bir Akdeniz filmi. 

Bonus: Akdeniz kıyılarını evinize getiren 4 film


Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Melis Birkan, Cemal Hünal, Yıldız Kültür

2000'li yılların en çok ses getiren yerli yapımlarından olan Issız Adam, ilişki yürütmekte sorun yaşayan varlıklı Alper ile zeki ve doğal bir kadın olan Ada'yı konu alıyor. Beyoğlu'nun yaz atmosferinde geçen film etkileyici bir aşk filmi...


Yönetmen: Phyllida Lloyd
Oyuncular: Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan

Popüler müzikal Mamma Mia'nın beyaz perdeye taşındığı film yıldız oyuncu kadrosu, Yunan adaları atmosferi ve tabii ki 80'lere damga vuran ABBA'nın müzikleri eşliğinde oldukça keyifli bir müzikal romantik komedi. Düğün hazırlığında olan Sophie babasının kim olduğundan emin değildir ve annesinin günlüğünde karşısına çıkan üç baba adayını düğününe çağırır.


Önceki ve Sonraki
Haberler