EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Hayvan sevgisi aşılayan 10 film

Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü... Patili dostlarımızın başrolde olduğu, ailece izlenebilecek 10 animasyon film seçtik. Keyifli seyirler...

profil
BT Ekip
04.10.2020
Hayvan sevgisi aşılayan 10 film

Yönetmen: Brad Bird
Oyuncular: Patton Oswalt, Brad Garrett, Lou Romano

IMDb puanı: 8.0

Animasyon dünyasının en sevilen yapımlarından Ratatouille'da yemek yemeyi ve yapmayı çok seven ve bu işte gayet başarılı olan fare Remy başrolde! Remy, şans eseri Paris'in ünlü restoranlarından birinin kanalizasyonuna çıkar ve bu restoranın çöpçüsüyle arkadaş olur. İkili muhteşem yemeklere imza atar ve şef olma yolunda ilerler. 


Yönetmenler: Andrew Stanton, Lee Unkrich
Yazarlar: Andrew Stanton, Andrew Stanton
Seslendirme: Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould 

IMDb puanı: 8.1

Aile bağları, çocukluk merakı ve dış dünyanın tehlikeleri ile ilgili unutulmaz bir film olan Kayıp Balık Nemo, 2003 yılında oldukça ses getirerek animasyon dünyasına ilgiyi arttırdı. Gişede rekor kıran yapım aynı zamanda En İyi Animasyon dalında Oscar sahibi. 


Yönetmenler: Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush
Oyuncular: Aysun Topar, Cem Yılmaz, Fatih Özacun

IMDb puanı: 8.0

Dünya genelinde insanların evde kapalı, hayvanların ise özgürce sokakta olduğu bu Corona günlerinde akla gelen ilk animasyon film 'Zootropolis'. Karmakarışık ve Bolt ünlü animasyon filmlerin yönetmeni Byron Howard'ın imzasını taşıyan film teknoloji kullanabilen gelişmiş hayvanların yaşadığı şehirden bir polisiye öyküsü... Polis memuru tavşana ailece bayılacaksınız!


Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson, Alessandro Carloni
Oyuncular: Okan Yalabık, Köksal Engür, Özlem Özbay

IMDb puanı: 7.1

Kung Fu Panda serisinin tüm filmleri gibi üçüncü film de oldukça başarılı... Serinin son filminde Panda Po, kötü adam Kai'nin, Çin'deki tüm Kung Fu ustalarını yenmeye başlaması üzerine onlarca sakar pandayı eğitmek durumunda kalır. 


Yönetmen: Peter Sohn
Seslendirme: Raymond Ochoa, Frances McDormand, Jeffrey Wright 

IMDb puanı: 6.7

Dinozorların yok olmasına neden olan meteor Dünya'ya düşmeseydi ne olurdu? İyi Dinozor' bu varsayım üzerine kurulu, bir çocuk ve bir dinozorun olağanüstü dostluğunu konu alan sıcacık bir film. Yapım, Kayıp Balık Nemo yaratıcılarının imzasını taşıyor. 


Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Donald Glover, Beyoncé Knowles-Carter, James Earl Jones

IMDb puanı: 6.9

Sinema dünyasının en ünlü karakterlerinden olan yavru aslan Simba, ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayrandır ve mutlu bir çocukluk yaşamaktadır. Ancak Simba'nın amcası Scar iktidar hırsıyla Mufasa'yı öldürür ve Simba tehlikeye girer. Simba sürgüne gider ve hakkını geri almak üzere döneceği günlere hazırlanır. 


Yönetmen: Chris Renaud, Yarrow Cheney
Oyuncular: Louis C.K., Eric Stonestreet, Kevin Hart

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2, sahipleri her gün işe ya da okula gittikten sonra evcil hayvanların yaşadığı hayatı konu alan, 2016 yazının gişe rekortmeni filminin devamı. Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri ve uzun zamandır birlikte çalıştığı Janet Healy, animasyon filmleri arasında en iyi açılışı yapan komedinin devam filminin yapımcılığını üstleniyor.


Yönetmenler: Pete Docter, David Silverman 
Yazarlar: Pete Docter, Jill Culton 
Oyuncular: Billy Crystal, John Goodman, Mary Gibb

IMDb puanı: 8.0

Canavarlar Dünyası isimli bir gezegende yaşayan canavarlar ve yaşayabilmek için insanlara ihtiyaç duymaktadır. Burada canavarlar yaşayabilmek için insanların çığlıklarına muhtaçtır. Bu sıra dışı gezegene küçük bir kız çocuğu gelince macera başlar... En İyi Müzik dalında Oscar sahibi. 


Yönetmen: Rob Minkoff
Seslendirme: Yekta Kopan, Cem Arıca, Ecem Uzun

IMDb puanı: 6.8

Bay Peabody, kaşif , mucid, gurme ve Olimpiyat madalyalı bir köpektir. Bir insan yavrusunu evlat edinir ve kendi icadı zaman makinası ile dünyayı değiştiren olaylara tanıklık eder.


Yönetmen: Stephen Gaghan
Oyuncular ve Seslendirme: Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Jessie Buckley

IMDb puanı: 5.6

Dolittle, hayvanlarla konuşabilen çok yetenekli bir veterinerdir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, inzivaya çekilmiştir. İngiltere kraliçesinin hasta olduğunu duyan Dr. Dolittle, buna çözüm bulabileceğini düşünür ve hayvan dostlarıyla birlikte sıradışı bir yolculuğa çıkar.

Mutlaka okuyun: Ailece izlenecek 4 film


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog