EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Julia Roberts'ın en iyi 10 filmi

Julia Roberts bugün 53. yaş gününü kutluyor. Gülümsemesi ile hafızalara kazınan Oscar ödüllü yıldızın en sevilen filmlerini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
28.10.2020
Julia Roberts'ın en iyi 10 filmi

Yönetmen: Stephen Chbosky

Oyuncular: Jacob Tremblay, Owen Wilson, Izabela Vidovic, Julia Roberts

IMDb puanı: 8

August Pullman, yüzünde deformasyon ile dünyaya gelmiş bir çocuktur. Julia Roberts'ın anne rolünde olduğu bu sıcak aile filminde August'un okula, arkadaşlarına ve toplumsal hayata uyum sağlama çabasını izliyoruz. Film makyaj dalında Oscar adayı oldu.


Yönetmen: Steven Soderbergh
Yazarlar: George Clayton Johnson, Jack Golden Russell 
Oyuncular: George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts

IMDb puanı: 7.7

Yıldız oyuncu kadrosuyla göz dolduran filmde Dany Ocean (George Clooney) ve 10 kişilik ekibinin Las Vegas kumarhanelerini soyma planını izliyoruz. 


Yönetmen: Herbert Ross
Yazarlar: Robert Harling (senaryo), Robert Harling (oyun)
Oyuncular: Shirley MacLaine, Olympia Dukakis, Sally Field, Julia Roberts

IMDb puanı: 7.3

Julia Roberts'ın En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında ilk Oscar adaylığını aldığı film, sıcak arkadaşlıkları konu alıyor. ABD'nin küçük yerleşimlerinden biri olan Louisiana'ya bir güzellik uzmanı gelir ve buradaki kadınlar ile dostluk kurmaya başlar.


Yönetmen: Steven Soderbergh 

Oyuncular: Julia Roberts, Albert Finney, David Brisbin, Dawn Didawick

IMDb puanı: 7.3 

Julia Roberts'ın En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar Ödülü kazandığı yapımda Roberts'ı bekar ve mücadeleci bir anne olarak izliyoruz. Hukuk eğitimi almamış olmasına rağmen şehir suyunu kirleten güçlü bir firmayı dize getiren Erin Brokovich'i anlatan film gerçek hayat hikayesi...


Yönetmen: Mike Nichols

Yazarlar: Patrick Marber (oyun), Patrick Marber (senaryo)

Oyuncular: Natalie Portman, Jude Law, Clive Owen, Julia Roberts

IMDb puanı: 7.2

Yıldız oyuncuların unutulmaz bir performans sergilediği filmde iki çiftin iç içe geçmiş öyküsünü izliyoruz. Film soundtrack'i ile de hafızalara kazındı.


Yönetmen: John Wells
Yazarlar: Tracy Letts (senaryo), Tracy Letts (oyun)
Oyuncular: Meryl Streep, Dermot Mulroney, Julia Roberts 

IMDb puanı: 7.2

Julia Roberts'a Oscar, Altın Küre ve BAFTA'da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında adaylık getiren film olağanüstü bir durum nedeniyle bir araya gelen aile üyeleri arasındaki hesaplaşmayı anlatıyor.


Yönetmen: Roger Michell

Oyuncular: Hugh Grant, Julia Roberts, Richard McCabe, Rhys Ifans

IMDb puanı: 7.1

Romantik komedi dalında en sevilen filmlerden olan Notting Hill'de Julia Roberts'ı dünyanın en ünlü kadın yıldızlarından biri olarak izliyoruz. Dünyaca ünlü bu film yıldızı, Londra'da sade bir yaşam süren bir kitapçıya aşık oluyor...


Yönetmen: Garry Marshall

Oyuncular: Richard Gere, Julia Roberts, Jason Alexander, Laura San Giacomo

IMDb puanı: 7.0

Julia Roberts, kendisine En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı getiren bu filmde bir fahişeyi canlandırıyor. Zengin bir iş adamı, kendisine sosyal etkinliklerde eşlik etmesi için bir anlaşma sunar fakat hikaye ilerledikçe bu anlaşma aşka dönüşür. 


Yönetmen: P.J. Hogan

Oyuncular: Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz, Rupert Everett

IMDb puanı: 6.3

Julia Roberts'ın komedi-müzikal dalında Altın Küre'de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterildiği yapım güzel yıldızı romantik komedi dalında yıldızlaştıran ilk yapımlardan... Roberts'ı bu filmde evlenmek üzere olan en yakın arkadaşına aşık olduğunu anlayan genç bir kadın olarak izliyoruz.


Yönetmen: Ryan Murphy
Yazarlar: Ryan Murphy (senaryo), Elizabeth Gilbert (kitap)
Oyuncular: Julia Roberts, Javier Bardem, Richard Jenkins 

IMDb puanı: 5.8

Eat Pray and Love'da, orta yaşlı, Amerikan vatandaşı bir kadının mutsuz evliliğini sonlandırıp ülkeler arası bir yolculuğa çıktığı kendini bulma macerasını izliyoruz. Aynı adlı çok satan kitaptan uyarlanan film kesinlikle iyi hissettiren yapımlardan...

Bonus: İyi hissettiren 5 film 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog