EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Karlı günler için film ve dizi önerileri

Karlı günler sonunda geldi! Evde olmanın tadını çıkaracağınız film ve dizi önerilerimiz var. Mert Uzbay kış atmosferiyle taçlanan yapımları bir araya getirdi.

profil
Mert Uzbay
16.01.2021
Karlı günler için film ve dizi önerileri

Yönetmen: Alejandro G. Iñárritu
Oyuncular: Leonardo Di Caprio, Tom Hardy, Will Poulter
IMDb: 8,0
Nerede izleyebilirim: BluTv

Kürkleri için hayvanları avlayan Hugh Glass (Leonardo Di Caprio) bir av sonrasında ayının saldırısına uğrar ve ölümcül derecede yaralanır. Doğa koşullarıyla beraber bölgede bulunan Kızılderililer ve Fransız birlikleri bölgeyi daha da tehlikeli hale getirmektedir. Ölümcül şekilde yaralanan Glass’ı, ekibi yavaşlamamak adına ölüme terk eder ve Glass için bir ölüm kalım mücadelesi başlar. İzleyicisini 1823 Amerika’sına götüren film Michael Punke’nin The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlandı. 


Oyuncular: Jared Harris, Tobias Menzies, Paul Ready 
IMDb: 8,0
Nerede izleyebilirim: Amazon Prime Video

Şimdilik iki sezondan oluşan ve her sezonda farklı bir hikaye anlatan dizinin birinci sezonu bu karlı günlerde uzun bir seyirlik izlemek isteyenler için biçilmiş kaftan. Gerçek hayatta yaşanmış trajik bir hikayeyi konu alan The Terror bizi 1847 yılına götürüyor. Ümitsizlik ve şüpheyle dolu bir hayatta kalma yarışında olan İngiliz Kraliyet Donanması gizemli bir yırtıcının saldırısına uğrar. İzleyicisini mürettebatın korkularına, şüphelerine ve yaşadığı dehşete davet eden The Terror dizisi izleyicisine her bölümde farklı bir kış macerası sunuyor.

Bonus: Netflix'te en çok izlenen 5 dizi


Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh
IMDb: 7,8
Nerede izleyebilirim: Netflix

Tarantino’nun kendine has unsurlarıyla yorumladığı bu Western filmi iç savaş sonrası Amerika’da geçiyor. John Ruth (Kurt Russell) ve onun yakaladığı kaçak Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh) korkunç bir kış fırtınasında Wyoming’den geçer. Bu arada yolda iki yabancıyla karşılaşırlar. Bunlardan biri kötü şöhretli ödül avcısı ve eski federasyon askeri Binbaşı Marquis Warren (Samuel L. Jackson) diğeri de kasabanın şerifi olduğunu iddia eden güneyli kaçak Chrix Mannix ( Walton Goggins). Fırtınada yollarını kaybeden bu dörtlü bir konaklama yerine sığınır ve ortaya insanı meraktan meraka sürükleyen harika bir seyirlik ortaya çıkar.


Yönetmen: Patrice Laliberté
Oyuncular: Guillaume Laurin, Marie-Evelyne Lessard, Réal Bossé
IMDb: 5,9
Nerede izleyebilirim: Netflix

Olası bir kıyamet senaryosu ihtimaline karşı eğitim almak isteyen bir grup insan, ıssız bir bölgede kurulan bir eğitim kampına katılır. Ve grubun başına burada yıkıcı bir olay gelir ve bu olay grubu paniğe ve şoka sürükler. Aldıkları bütün eğitime ve teorilere rağmen tamamen kontrolden çıkan grup için eğitim için bu kamp bir hayatta kalma mücadelesine dönüşür.


Yönetmen: Jeremy Saulnier
Oyuncular: Jeffrey Wright, Alexander Skarsgård, James Badge Dale
IMDb: 5,6
Nerede izleyebilirim: Netflix

5,6’lık puanıyla haksızlık edildiğini düşündüğüm başka bir film olan Hold The Dark, William Giraldi’nin romanından sinemaya uyarlandı. Sakin bir hayat süren köyden bir çocuk kaçırılır. Çocuğu kaçıranlar ise fidye peşinde koşan suçlular değil bir kurt sürüsüdür! Köy halkı kurt sürüsünü izlemesi, avlaması ve çocuğu getirmesi için işinde usta bir avcı çağırır. Bu iş avcı için her ne kadar kolay gibi gözükse de aslında öyle değildir… 

Bonus: Karlı günler için 5 film önerisi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog