EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Metropol komşuları İstanbul'da

‘Out My Window’ projesinde büyük metropollerdeki yaşama odaklanan Gail Halaban, büyük yankı uyandıran fotoğraf projesi ile İstanbul’da. Serginin ardından kitaba dönüştürülecek olan projenin fotoğraf çekimleri, yine Eylül ayında İstanbul’da gerçekleşti.

profil
BT Ekip
18.11.2015
Metropol komşuları İstanbul'da
Çağdaş sanat fotoğrafçısı Gail Albert Halaban’ın, New York ve Paris’in ardından İstanbul’u haritasına eklediği fotoğraf projesi ‘Out My Window – Istanbul’, 20 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında ISTANBUL’74 Galatasaray galerisinde sergilenecek.

Gail Albert Halaban’ın New York ve Paris’te gerçekleşen; takibinde sergiye ve kitaba dönüştürülen projesi ‘Out My Window’, İstanbul ayağında bir kez daha komşu olmalarına rağmen daha önce hiç tanışmamış insanları bir araya getiriyor.

 ‘Out My Window’ projesinde büyük metropollerde yaşamın temel paradoksuna odaklanan Halaban, fiziksel olarak birbirlerine çok yakın mekânlarda yaşıyor ya da çalışıyor olmalarına rağmen bireylerin komşularıyla olan kopuk ilişkileri ve yabancılaşma konusunu gündeme getirerek, bir anlamda şehirli insanın yalnızlığını resmediyor.

Halaban bu sorgulamaları yaparken, projeye dâhil olan katılımcılardan karşı komşularının yerine geçmelerini isteyerek; birbirleriyle ve yaşadıkları yerle olan ilişkilerini dönüştürmeye davet ediyor.

Daha önce dünya çapında sergilenmiş ve kitaplaştırılmış olan projenin İstanbul çekimleri, 1 – 7 Eylül 2015 tarihleri arasında ISTANBUL’74 tarafından gerçekleşti. Fotoğraflar, projenin bitimini takiben ISTANBUL’74 bünyesinde bir sergiye ve ardından kitaba dönüştürülecek.

 ‘Out My Window – İstanbul’ sergisini  20 Kasım ve 12 Aralık 2015 tarihleri arasında ISTANBUL’74Galatasaray galerisinde izlenebilecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog