EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Netflix'te izleyebileceğiniz 5 macera filmi

Mert Uzbay, şaşırtıcı senaryoları ve tempolu akışları ile beğeni toplayan 5 macera filmini bir araya getirdi.

profil
Mert Uzbay
24.04.2021
Netflix'te izleyebileceğiniz 5 macera filmi

Imdb: 7,3
Yönetmen: Gavin O’Connor
Oyuncular: Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons

Bir matematik dâhisi olan Christian Wolf (Ben Affleck) aynı zamanda bir muhasebe uzmanıdır. Dünyanın en tehlikeli suç örgütlerine çalışan Wolf’un hayatı ise kendisinden yardım isteyen bir müşteri tarafından tamamen değişir. Wolf müşterisinin hesaplarındaki usulsüzlükleri keşfettikçe kendisine doğru yaklaşan tehlike de büyümeye başlar. 


Imdb: 7,1
Yönetmen: Matthew Michael Carnahan
Oyuncular: Waleed Elgadi, Hayat Kamille, Thaer Al-Shayei

Musul’da IŞİD’e karşı savaşan eyalet polis birimi olan Ninova Özel Harekat Timi’nin hayatını kaybeden üyelerine adanan filmde genç bir polis memurunun harap haldeki Musul’da IŞİD’e karşı verdiği mücadele anlatıyor. Dram, aksiyon ve macerayı tek potada eritmeyi başaran film özellikle savaş filmlerini sevenler için keşfedilmeyi bekliyor.


Imdb: 6,7
Yönetmen: Sam Hargrave
Oyuncular: Chris Hemsworth, Bryon Lerum, Ryder Lerum

Extraction, uyuşturucu baronları, kaçakçılar ve silah satıcılarının arasında geçen savaşta piyon olan genç bir çocuğun hikayesine odaklanıyor. Ölümcül yeteneklerle donatılmış olan Tyler Rake (Chris Hemsworth) ise kaçırılan ve savaşın tam ortasında kalmış olan bu çocuğu kurtarmaya kararlıdır. 


Imdb: 6,4
Yönetmen: Eli Roth
Oyuncular: Bruce Willis, Vincent D'Onofrio, Elisabeth Shue

Başarılı bir cerrah olan Paul Kersey’in (Bruce Willis) hayatı bir gece evine düzenlenen saldırı ile altüst olur. Kızı ve eşiyle mutlu bir hayat süren Kersey bu travmadan sonra mesleki yeteneklerini de kullanarak bir ölüm makinesine dönüşür. Adalet sisteminin ağır işleşiyine de ufak göndermeler yapan film katmanlı temposuyla seyredilmeyi hak ediyor. 


Imdb: 6,1
Yönetmen: Michael Bay
Oyuncular: Ryan Reynolds, Mélanie Laurent, Manuel Garcia-Rulfo

Transformers serisinden tanıdığımız yönetmen Michael Bay 6 Underground’da kenti suçlulardan temizlemek için kendilerini ölü olarak gösteren 6 kişinin hikayesini anlatıyor. 150 milyon dolarlık oldukça iddialı bir bütçesi olan yapım aksiyon severlerin kaçırmaması gereken filmlerden bir tanesi. 

Bonus: Netflix'te izleyebileceğiniz 5 distopya filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog