EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Sonu sürprizli 5 film

Sürpriz sonları, zekice kurgulanmış senaryoları ile hafızalara kazınan beş filmi bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
21.08.2020
Sonu sürprizli 5 film

IMDb puanı: 8.8

Yönetmen: David Fincher
Yazarlar: Chuck Palahniuk (roman), Jim Uhls (senaryo)
Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Meat Loaf

Sinema dünyasının kült filmler arasında kabul ettiği Dövüş Kulübü, hafızalara kazınan kareler ile dolu bir yapım. Uzun bir süredir 'insomnia' yaşayan sigorta çalışanı Jack, terapi gruplarına katılmaktadır. Seanslardan birinde Marla adında bir kızla tanışır. Kısa bir süre sonra da hayatının dönüm noktası olacak olan Tyler Durden ile... Jack için adeta bir ilah olan Durden, onu gizli bir organizasyon olan 'Dövüş Kulübü'ne dahil eder. 


IMDb puanı: 8.8

Yönetmen: David Fincher
Yazarlar: Gillian Flynn (senaryo), Gillian Flynn (roman)
Oyuncular: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris 

Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamak üzeryken Amy bir anda ortadan kaybolur. Polis, genç kadının ortadan kaybolması ile ilgili Nick'ten şüphelenmeye başlamıştır. Masumiyetini kanıtlamaya çalışan Nick kendisini bir tuzağın ortasında bulur.


IMDb puanı: 7.8

Yönetmen: David Fincher
Yazarlar: John Brancato, Michael Ferris
Oyuncular: Michael Douglas, Deborah Kara Unger, Sean Penn

Adeta bir kontrol delisi olan Nicholas Van Orton'ın düzenli hayatı aldığı doğum günü hediyesi ile tamamen değişir. Bu hediye sonunda büyük ödülün olduğu söylenen bir oyundur. Ancak bu oyun kısa sürede ölüm kalım savaşına dönüşür. 

 


IMDb puanı: 8.5

Yönetmen: Christopher Nolan
Yazarlar: Jonathan Nolan (senaryo), Christopher Nolan (senaryo)
Oyuncular: Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson

19.yy sonlarında Londra’da geçen film rakip iki sihirbazı konu alıyor. Sihirbaz Robert Angier, eşi Julia McCullough ve sihirbaz Alfred Borden hem arkadaş hem de iş ortağıdır. Bir gösteri sırasında Julia ölünce eşi bu ölümden Alfred'i suçlar. Bu noktadan sonra aralarındaki rekabet düşmanlığa dönüşür. 


IMDb puanı: 7.7

Yönetmen: Jordan Peele
Yazar: Jordan Peele
Oyuncular: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford 

Son dönemin en şaşırtıcı filmlerinden olan Get Out, En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar sahibi. Siyahi bir genç olan Chris, sevgilisi Rose'un ailesi ile tanışmak üzere onların evine gider. Kısa bir süre sonra bu varlıklı evde çalışan siyahilerdeki garipliği fark eder ve burayı terk etmesi için uyarılır. Ancak gittikçe korkutucu bir hal alan bu davetten kurtulması kolay olmayacaktır. 

Bonus: En sevilen 5 yaz filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog