EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

‘Spider-Man: No Way Home’ 12 günde 1 milyar dolar hasılat yaptı

Hem izleyiciden, hem de eleştirmenlerden tam not almayı da başaran ‘Spider-Man: No Way Home’, 12 günde 1 milyar dolar hasılat yaparak, pandemi başladığından bu yana en yüksek hasılatı yapan film oldu

‘Spider-Man: No Way Home’ 12 günde 1 milyar dolar hasılat yaptı

Tom Holland, Zendaya ve Benedict Cumberbatch gibi isimlerin başrolünde oynadığı ‘Spider-Man: No Way Home’, vizyona girmesinden sonraki sadece 12 gün içinde 1 milyar dolardan fazla hasılat yaparak pandemi başladığından bu yana en yüksek hasılatı yapan film oldu. Film, hafta sonu açılışıyla da, ‘Avengers: Endgame’in ardından sinema tarihinin en yüksek ikinci gişesini elde etti.

Sony ve Marvel-Cinematic Universe sahipleri Disney’in ortak yapımı olan filmde Peter Parker rolünü Tom Holland canlandırıyor.

Sony ve Disney arasındaki ortaklıktan bahseden BoxOffice.com baş analisti Shawn Robbins, CNBC’ye şunları söyledi: “Bu iki Hollywood kuruluşu arasındaki ortaklık, açıkça her ikisi için de büyük fayda sağlıyor. Oluşturdukları simbiyotik çember, yaratıcı bir şekilde gelişmeye devam ederse, uzun bir süre boyunca ve ‘Örümcek Adam’ın ötesindeki karakterlerle de ödüller alabilirler. Geçtiğimiz birkaç yılın sonuçları, böyle bir ortaklığın devam etmesinin herkesin çıkarına olduğunu ve belki de sektördeki diğer şirketlere ilham verdiğini gösteriyor.”

Gişede elde ettiği başarının yanı sıra film; hem izleyiciler, hem de eleştirmenlerden tam not almayı da başardı.

Önceki ve Sonraki
Haberler