EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Tatilde izleyebileceğiniz 4 dizi

Rönesans'tan Yeşilçam'a 3 sürükleyici dönem dizisi ve büyüleyici bir doğa belgeseli önerisiyle keyifli seyirler diliyoruz...

profil
BT Ekip
14.05.2021
Tatilde izleyebileceğiniz 4 dizi

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu, Altan Erkekli, Selin Şekerci, Bora Akbaş, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik.

Yayın: BluTV


1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde, altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam’da bir yapımcının ayakta kalma hikâyesini anlatan dizide; Semih Ateş hikayeler olmadan yaşayamayan, sinemadan gözü dönen, ‘film çekemezsem ölürüm ben’ diyen hırslı bir prodüktördür. Yapım şirketi Ateş Film’i rakibi Vehbi’ye kaybettikten sonra Semih’in iki amacı vardır: yeni şirketi Büyük Ateş’i de kaybetmeden bol gişeli bir film yapmak. Aynı zamanda unutamadığı eski eşi, Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Mine Cansu’yu geri kazanmak. Hem Semih’in ortağı hem de Mine’nin kardeşi olan Hakan tesadüfen gördüğü ve star ışığı olduğuna inandığı Tülin’i Semih ile tanıştırır. Genç ve yetenekli bir kız olan Tülin, Semih’in hayatında yavaşça dengeleri değiştirir.

Yönetmen: Gema R. Neira, Ramón Campos, Teresa Fernández-Valdés
Oyuncular: Blanca Suárez, Yon González, Maggie Civantos

Yayın: Netflix

1920'lerde Madrid'de Ulusal telefon kurumunda çalışan 4 kadın; aşk, arkadaşlık ve modern ofis hayatıyla uğraşırken iletişim devrimine de şahit olur.


Yönetmen: David Attenborough

Yenilikçi bir kamera teknolojisinden yararlanan bu belgesel dizisi, doğayı yeni bir bakış açısından keşfe çıkarak hayvanların renkleri nasıl kullandığını anlatıyor.


Yönetmen: Frank Spotnitz, Nicholas Meyer
Oyuncular: Daniel Sharman, Bradley James (II), Julian Sands

Yayın: BluTV

Floransa’da 15. yüzyılın başlarında geçen Medici, Cosimo de’ Mecini’nin babasının ölümünün ardından yaşadıklarını konu alıyor.

Bonus: Başrolünde ev olan 10 film


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog