EĞLENCE - TRENDLER

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)

İstanbul yeni haftayı konserler, yeni keşifler ve bolca sanat dolu etkinliklerle karşılıyor. Mina Karanis bu hafta kaçırmamanız gereken etkinlikleri sizler için derledi.

profil
Mina Karanis
24.10.2016
Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)
Bu hafta İstanbul ne yapıyor?

Adidas Future House’da konserler, sergiler, atölyeler, film gösterimleri ve partiler devam ediyor. Bilinen mağaza anlayışının dışına çıkıp müşterilerini kültürel bir mağaza anlayışına davet ediyor. Her Pazartesi theysleepwegrind ekibi ve müzikleriyle, eski stillere yeni yaklaşımlarla kolektif dans seansları adidas Future House’da. futurehouse.zeroistanbul.com adresini ziyaret ederek etkinliklere önceden kayıtlı olmanız yeterli.

Adres: Kemankeş Mah. Rıhtım Cad. Yuva Sok. No 1 Balkan İş Merkezi Karaköy/İstanbul

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)

Merih Akoğul ve İhya Bozkurt’un fotoğraf sergileri, FMV Galeri Işık’ta 29 Ekim’e kadar sergilenecek. Dünyanın çeşitleri şehirlerinde sokkak fotoğrafçılığı yapan Bozkurt’un 2 kıta 7 şehirde çektiği fotoğrafları ve Akoğul’un “Montreal’da Bir Mevsim” ve “Bir Yalnız Ada: Küba” sergileri sanatseverlere farklı perspektiflerden dünyayı gözlemlemelerini sağlayacak.

Adres: Teşvikiye Cad. No:6 Şişli/İstanbul

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)

Bomontiada’nın içerisinde bulunan The Populist tarihi yansıtan mimarisiyle farklı bir ambiyansa sahip. Her güne farklı DJ ve canlı performans düzenleyen mekanın, Çarşamba günü programında Gülce Duru ile Blues Soul Night gecesi sizleri bekliyor.

Adres: Tarihi Bomontiada Bira Fabrikası, Merkez Mah., Birahane Sok. No:1 Şişli/İstanbul

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)

Birim Erol’un mitolojik tanrı hikayelerinin ilham kaynağı olduğu “Gaia’nın Aşkı” temasından oluşturduğu “Aşk Bulundu!/Founded Love” sergisi 20 Ekim’de başladı. Seri 6 farklı mekanda 6 farklı tanrı ve tanrıçayı konu alacak şekilde düzenlendi. Perşembe günü Any’de Yunan mitolojisinde ölülere hükmeden yeraltı tanrısı Hades’in sergisi gerçekleştirilecek.

Adres: Arnavutköy Bebek Cad. No:71 Beşiktaş/İstanbul

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)

Divan Brasserie Bebek yenilenen yüzü ile merhaba diyor. Dekorasyonuyla beraber menüsünü de yenileyen Divan Brasserie, bir Cuma akşamı haftanın yorgunluğundan sonra kendini ödüllendirmek isteyenler için güzel bir adres. Taş fırından kavrulmuş pancarlı pizza ve acılı chorizolu pizza denemeye değer.

Adres: Bebek Mahallesi Cevdet Paşa Caddesi No 28/A Beşiktaş/İstanbul

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)

Almanca karışım anlamına gelen Melange, espresso ve sütün karışımı ile yapılıyor ve üzerinde de süt köpüğü yer alıyor. Viyana’nın ünlü Melange kahvesini denemek isterseniz aslına tamamı ile sadık kalınarak yapılan ve yanında nefis bir tatlı deneyimi yaşatan Cafe Wien’e gitmelisiniz. Cafe Wien, 27 yıldır Viyanalı kahve ve tatlı ustalarının hazırladığı reçeteler ile hizmet veriyor.

Adres: Teşvikiye, Şişli/İstanbul 

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)

İnci Eviner Retrospektifi: İçinde Kim Var ? sergisi yoğun talep üzerine 27 Kasım’a kadar uzatıldı. Sanatçının 40 yıllık birikimiyle oluşmuş olan sergi, geçmişle şimdiyi birbiri içerisine konumlandıran bir yapıda sunuyor.

Adres: İstanbul Modern, Meclisi Mebusan Caddesi Karaköy/İstanbul

 

Bu hafta İstanbul ne yapıyor? (24-30 Ekim)
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog