EĞLENCE - TRENDLER

İstanbul'u kahve kokusu sardı

6-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek kahve festivalini dolu dolu geçirmek isteyenler için Mina Karanis tavsiyelerini yazdı.

profil
Mina Karanis
05.10.2016
İstanbul'u kahve kokusu sardı

Bu hafta yapılacaklar listemin en üstünde “İstanbul Coffee Festival” geliyor.

Festivalden her anlamıyla yararlanmanız için size birkaç tüyo vermek istedim. Geçen sene bir gün katılmıştım ve seneye daha uzun gelmeliyim diye içimden geçirmiştim. Benim gibi kahve seviyorsanız bu etkinliği seveceğinizi garanti ediyorum. Festivalin en güzel yanlarından biri, İstanbul’da bulunan bir türlü gitmeye fırsat bulamadığınız birçok üçüncü dalga kahveciyi tadımlama fırsatı yakalıyorsunuz.

Örneğin Walter’s Coffee benim en çok merak ettiklerimdendi. Hem kahvesiyle hem Breaking Bad konseptiyle kalbimi fethetti. Diğer bir güzel yanı workshoplar sayesinde uzmanlardan evde nasıl daha başarılı kahve yapabileceğinizle ilgili eğitim alabilme şansı yakalıyorsunuz. Geçen sene programsız gittiğim için workshoplara katılamamıştım, bu sene özellikle Nespresso’nun Movenpick dondurma ile gerçekleştireceği kahve workshopuna katılmayı planlıyorum. Bunların dışında kahveyle ilgili aklınıza gelecek gelmeyecek birçok çeşit ürün satışı, SCAE Türkiye Kahve Şampiyonası, etkinliğe özel sergiler, baristaların Showları kısacası kahveyle ilgili daha binlerce aktivite sizi bekliyor.

Etkinliğe katılmadan önce mutlalaka internet sitesinden kendinize bir program çıkarın, birçok workshop gerçekleştiriliyor. Size workshoplardan birkaç önerim;

1- Coffee Culture in Turkey – Sam Çeviköz, Federal Coffee Company.
2- Oğul Türkkan ile Gurme Kahve Tadımı – Nespresso.
3- Home Brewing – Meryem Ekinci, Petra.
4-Nespresso ile Movenpick ile Dondurmalı Kahve
5-Tchibo ile Evde Profesyonel Kahve

Etkinlik 6-7-8-9 Ekim tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek, biletlerinizi önceden almayı unutmayın; geçen sene kısa sürede tükendi. Daha fazla bilgi için internet sitesini göz atmaya başladığınızda bile kahve kokusunu almaya başlayacaksınız.

Önceki ve Sonraki
Haberler