EĞLENCE - ÜNLÜLER

Time dergisine göre 2022’nin en eğlendireni Blackpink

Kore’den çıkıp dünya çapında büyük bir başarı elde eden K-pop grubu Blackpink, Time dergisi tarafından 2022 yılının en eğlendireni seçildi. Grup üyeleri Jennie, Lisa, Rosé ve Jisoo; sadece müzikte başarılı olmakla kalmıyor, moda ve güzellik sektöründe de önemli iş birliklerine imza atıyor

Time dergisine göre 2022’nin en eğlendireni Blackpink

K-pop gurubu Blackpink, Time dergisi tarafından 2022'nin en eğlendiren ismi seçildi. YG Entertainment tarafından yönetilen, Jennie, Lisa, Rosé ve Jisoo'dan oluşan Güney Koreli pop grubu Blackpink, 2016'daki ilk çıkışlarından bu yana dünyayı kasıp kavuruyor. Beklenen ikinci stüdyo albümleri ‘Born Pink'i bu yılın Eylül ayında piyasaya süren grup, 2 milyondan fazla albüm satışı elde etti. Böylelikle ‘Born Pink ', Koreli bir kız grubunun en çok satan albümü olarak kayıtlara geçti. Dörtlü şu anda YouTube'da 83 milyon abonesiyle dünyanın en büyük K-pop kız gruplarından biri ve aynı zamanda bireysel olarak da birçok başarıya imza atıyor: Jennie, Lisa ve Rosé solo parçalar yayınladı ve Jisoo, K-draması ‘Snowdrop'ta rol aldı.

Blackpink'in etkisi, her üyenin dünyanın en büyük markalarından bazılarıyla özel anlaşmalara sahip olmasıyla moda, lüks ve güzellik alanlarına doğru genişliyor. Jennie; Chanel’in, Jisoo; Dior’un, Rosé; Saint Laurent’in, Lisa ise Celine'in yüzü oldu.

Yoğun programını nasıl yönettiği sorulduğunda Jennie, Time'a, "Bir numaralı kuralım ileriye bakmamak ve her günün tadını çıkarmak, çünkü bir yıl sonrasını, iki yıl sonrasını planlamaya başladığımızda çok bunaltıcı oluyor" dedi.

Önceki ve Sonraki
Haberler