EĞLENCE - ÜNLÜLER

Ünlülerden Apple Music’e özel listeler

Türkiye’nin tanınmış isimleri tarafından hazırlanan özel listeleri kullanıcılarla buluşturan Apple Music’te listeler sürekli olarak güncelleniyor ve kullanıcılar sevilen sanatçıların seçimleriyle buluşmaya devam ediyor. İşte güncellenen listelerdeki ünlü isimler ve hazırladıkları listelerle ilgili bilgiler

Ünlülerden Apple Music’e özel listeler

Büyük Ev Ablukada grubuyla Türkiye’de alternatif müziğin çehresini değiştiren isimlerden biri olan Bartu Küçükçağlayan, zihninde ve kalbinde iz bırakan parçalar eşliğinde zamanda bir yolculuğa çıkıyor. Şarkıları içinden geldiği şekilde seçen ve sıralayan müzisyen; dans kayıtlarından rock, punk ve hip-hop’a uzanırken kalbe dokunan baladları da ıskalamıyor. 90’larda hazırladığı karışık kasetlerden ilham alan müzisyenin müziğe kişisel bakışını müthiş sürprizlerle yansıtan bu seçki, onun yaşamına yön veren anıların izlerini de taşıyor.

Son yıllarda podcast serisiyle büyük beğeni kazanan gazeteci ve yazar Nilay Örnek, unutulmaz yolculuklara eşlik edecek bu coşkulu seçkide, yeni keşiflerden hafızalara kazınan klasiklere uzanıyor. Bu listeyi oluştururken DJ’lik yaptığı yıllara geri dönen Örnek; müthiş anıları hatırlatan yerli ve yabancı şarkılarla, dinlerken dans etme isteği uyandıran dinamik ve eğlenceli dakikalar vadediyor.

Yazar, sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan, Türkiye’nin çeşitliliğinden beslenen seçimleriyle bu sene için yenilediği listesiyle bizlere müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor: “Bu listede minimal müzik de var, türküler de... Dertli bir mektup da var, çılgın bir aşk da... Hızlı bir dans şarkısından odanın karanlığına davet eden bir yalnızlık şarkısına, Türkiye’de üretilen şarkılardan bir yolculuk… Bu liste, Türkiye’de son yıllarda üretilen müziğin güçlü ve çeşitli yapısını paylaşmak için hazırlandı. Herkese iyi dinlemeler. Elbette bu liste, son yılların zengin üretimini tümüyle kucaklamıyor. Ama unutmayalım, müzik güçlenir, listeler yenilenir. Kısacası, güncellemeleri takip etmeyi unutmayın.”

Gazeteci, radyocu ve yazar Barış Akpolat, Türkiye’den ve dünyadan yeni üretimlerle birlikte türe yön vermiş klasiklerden hazırladığı hip-hop seçkisini bu sene Apple Music için yeniledi. Dünyada her ülke, her şehir ve her mahallede bir başka hip-hop türü doğabiliyor. Japonya’dan İngiltere’ye, Amerika’nın her köşesinden Türkiye’nin her mahallesine kadar genç bir skalada hip-hop’u keşfetmeye çalışan yazar; bu listede spor yaparken, yazı yazarken konsantre olmasını sağlayan müzikleri paylaşıyor. Üstüne üstlük sadece hip-hop değil, türe etkisi çok büyük olan funk, soul, R&B ve hatta caza da yer veriyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog