EĞLENCE - ÜNLÜLER

Yıldızlar da yalan söyler

Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan Hollywood yıldızları, kendilerine şöhreti getiren rollerini kapmak için yalana başvurmak zorunda kalmış

Yıldızlar da yalan söyler

Kimi insanlar, hayallerini gerçekleştirebilmek için her yolu denemekten çekinmiyor. BuzzFeed sitesine göre; tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Robert Pattinson, Anne Hathaway  veChris North gibi isimler de, büyük çıkış yaptıkları filmlerdeki rollerini kapabilmek için kendileri hakkında yalan söylemekten çekinmemiş. İşte o isimler ve söyledikleri yalanlar…

‘Bridgerton’ dizisinin ünlü yıldızı Phoebe Dynevor, dizinin seçmeleri sırasında kendisine sorulan “Ata binme konusunda deneyimli misiniz?” sorusuna çekinmeden “Evet” yanıtını vermiş ama aslında daha önce hiç ata binmemiş. Dynevor, Glamour dergisine verdiği röportajda, konuyla ilgili şunları söylemişti: "Seçmelerde bana sorulduğunda, 'Evet, bu konuda harikayım. Çok fazla ata bindim. Bu rol için mükemmel olduğumu düşünüyorum’ dedim. Birkaç ders aldıktan sonra da iyi bir at binicisini haline geldim. Sonunda da ata binmeyi çok sevdim, çok eğlenceliymiş meğer.”

Yıldızlar da yalan söyler

‘Harry Potter ve Ateş Kadehi’ndeki ve BBC draması ‘The Haunted Airman’daki performanslarından sonra iş bulmakta zorlanan İngiliz oyuncu Robert Pattinson, bu nedenle gittiği seçmelerde eğitim hayatı hakkında yalan söylemiş. Mirror gazetesine verdiği bir röportajda Pattinson, "Yıllardır işsizdim ve Los Angeles'a gittiğimde tüm yönetmenler son birkaç yıldır ne yaptığımı soruyordu. Ben de ‘Oh, RADA'daydım’ diyordum. İngiliz aksanınız varsa, bu konuda son derece inandırıcı olabilirsiniz. RADA, dünyanın en iyi tiyatro okulları arasında sayılan Kraliyet Dramatik Sanat Akademisi'dir” diye anlatıyor o dönemi.

Pattinson, sözlerine şöyle devam ediyor: "Ama bir sürü İngiliz, Los Angeles’a taşınmaya başladığında bu yalanım işe yaramadı. Sonra bir süre Amerikalı gibi davrandım. ‘Alacakaranlık’ çıktığında hala Amerikalı gibi davranmaya çalışıyordum."

Yıldızlar da yalan söyler

‘Brokeback Dağı’ filminin seçmelerinde yönetmen Ang Lee’ye, ata binmeyi çok iyi bildiğini söyleyen Anne Hathaway, tıpkı Phoebe Dynevor gibi aslında daha önce hiç ata binmemişti. Hathaway, Out'a verdiği röportajda konuyla ilgili şöyle konuşmuştu: “Ailem, hayatımda bize birçok hediye verdi ve bunlardan biri de ‘Eğer bir şey yapıp yapamayacağınız sorulursa, evet deyin’ öğüdü olmuştu. Bu yüzden ben de daha önce hiç ata binip binmediğim sorulduğunda ‘Ah evet, gerçekten iyi bir biniciyim’ yanıtını verdim. Kısa sürede de çok iyi bir at binicisi oldum.”

Ama aslına bakarsanız, Hathaway ilk çekim gününde, söylediği bu yalanın ortaya çıkmasından kurtulamamış: "Hepsi rodeoda çalışan 300 figüranın önünde provaya gittim ve at istediğim hiçbir lanet şeyi yapmadı. Ve sonunda beni herkesin önünde yere attı.”

Yıldızlar da yalan söyler

Yakışıklı oyuncu Chris Hemsworth, RadioTimes.com ile yaptığı bir röportajda, normalde fiziksel olarak uygun olmayacağı rolleri kazanmak için boyu hakkında birçok kez yalan söylediğini itiraf etti. 1.90 boyunda olan Hemsworth, boyunun uzunluğu nedeniyle birçok seçmede baştan elendiğini bu nedenle ‘Thor’ filmindeki rolünü kapmak için yalan söylemek zorunda kaldığını söylemişti: “Film için en fazla 1.85 boyunda birini arıyorlardı. Ben de bana sorduklarında 1.85 boyunda olduğumu söyledim ve bu sayede filmde rol alabildim.”

Yıldızlar da yalan söyler

Mila Kunis, ‘That ‘70s Show’ için seçmelere katıldığında 14 yaşındaydı. Yani lisede okuyan birini oynayacak oyuncu arayışında olan kast yönetmenlerinin baktığından biraz daha gençti. Bu yüzden Kunis, gerçeği saklayarak kendisini daha büyük gibi gösterdi. Ekip sonunda gerçek yaşını anladı, ancak Kunis’in rolündeki başarısını görünce bu ayrıntıya çok da takılmadılar.

Yıldızlar da yalan söyler

Jameela Jamil; oyunculuk ve komedi deneyimi hakkında hem oyuncu yönetmenine, hem de kendisine şöhreti getiren ‘The Good Place’in yaratıcısına yalan söyledi. CNBC’ye konuşan Jamil, bu konuda şunları anlatmıştı: “Kast yönetmenine oyunculuk deneyimim olduğunu söyledim, ki bu bir yalandı. Ona daha önce birçok kez sahnede oyunculuk yaptığımı söyledim ama aslında okul günlerimden bahsediyordum.”

Şovun yaratıcısı Mike Schur, doğaçlama komedi deneyip denemediğini sorduğunda da Jamil yine, “Doğaçlamayı çok seviyorum! İngiltere'deki tiyatroda birçok kez yaptım” demiş ama aslında bir kez bile doğaçlama deneyimi yokmuş.

Yıldızlar da yalan söyler

Idris Elba, Hot Ones röportajında, ‘The Wire’ın kast direktörü Alexa Fogel’ın, film için seçmelere girerken ona, İngiliz yerine Amerikalıymış gibi davranmasını söylediğini anlatmıştı: “Çünkü dizide sadece Amerikalı oyuncuların oynamasını istiyorlardı.”

Elba, çocukluğu ve geçmişi hakkında soruların sorulduğu dördüncü seçmeye kadar bu oyunu sürdürmüş ama daha sonra bu yalandan vazgeçmiş. “Ailem bana yalan söylemememi öğretti. ‘Karşındakinin gözünün içine bakmalı ve dürüst olmalısın’ derlerdi. Ben de yalan söylemekten vazgeçtim” diyen Elba, yalanına rağmen filmde rol almayı başardı ama başlangıçta denediği ‘Avon Barksdale’ yerine ‘Stringer Bell’ rolünde...”

Yıldızlar da yalan söyler
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog