GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

3 adımda cildinizi düğüne hazırlayın

Bir kadının hayatındaki en özel günlerden biridir düğün günü. Şüphesiz ki tüm gözlerin üzerinde olduğu bu özel günde her gelin kusursuz görünmek ister. Gelinlerin düğün günü büyüleyici ve muhteşem görünmelerini sağlayan çok sayıda estetik uygulama mevcut. Her gelinin ihtiyacına göre düğün öncesi en sık başvurulan 3 estetik dokunuşu Dermatoloji Uzmanı yazarımız Sevinç Elinç Aslan yazdı.

profil
Uzm.Dr.M.Sevinç Elinç Aslan
06.05.2016
3 adımda cildinizi düğüne hazırlayın

Saçlar, bir gelinin en çok dikkat çeken parçasıdır. Her gelin, gelinliğinin modeline göre bir saç modeli seçmek ister. Hangi model olursa olsun sağlıklı görünen, gür ve parlak saç telleri için, 2-3 ay öncesinden saçlarınıza özel bir bakım düşünmelisiniz. Düğün öncesi saç bakımında en sevilen yöntem saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisinde, saçlı deriye, saç köklerinin beslenmesini ve güçlenmesini sağlayacak vitamin, antioksidan ve hastaya özel farklı kokteyller içeren solüsyonlar, incecik uçlu iğnelerle enjekte edilir. 7-10 gün aralıklarla birkaç seans olarak tekrarlanabilir. Saçları kökünden besleyip yenileyen bir başka işlem de PRP uygulamasıdır. Kişinin kendi kanından elde edilen materyalin saç köklerine enjekte edildiği bu uygulama çoğu zaman mezoterapi ile kombine yapılır.

3 adımda cildinizi düğüne hazırlayın

Her ne kadar artık makyaj malzemeleri ile her türlü kusur kolaylıkla kapatılabiliyor olsa da, ertesi gün makyajsız uyanacağını bilen her gelin, kusursuz ve pürüzsüz bir cilt ister. Günümüzde kadınlarda evlenme yaşının, yaşlanma belirtilerinin az çok ortaya çıktığı 30’lu yaşlarda olduğu da düşünülürse, düğün gecesi genç görünmek de gelinlerin önceliği haline gelmiştir. Kırışıkları giderilmiş, lekelerinden arınmış, canlı ve parlak görünen bir cilt için önerilebilecek pek çok seçenek var. Özel maskelerle kombine yapılan cilt bakımları, peeling, mezolifting, somon DNA ve lazerle cilt gençleştirme gelin adaylarının en sık tercih ettiği işlemler arasında. Cildi için bir şeyler planlayan gelin adaylarına küçük bir hatırlatma: tüm bu işlemleri sadece yüzünüz için planlamayın, gelinliğinizin modeline göre cilt bakımı planlarınıza boyun, dekolte ve sırt bölgenizi de dahil etmeniz gerekebilir. 

3 adımda cildinizi düğüne hazırlayın

Düğün günü sizin en mutlu gününüz olacak. Hem düğün öncesi fotoğraf çekimlerinde hem de düğün sırasında bol bol gülümseyeceksiniz. İnsan en çok dudakları ve gözleriyle gülümser. Bu nedenle bu iki bölgeyi ortaya çıkaracak müdahaleler gelin adayları tarafından çok tercih edilmektedir. Gözaltı morlukları ve göz çevresi kırışıklıkları, göz çevresinde düzeltilmesi gereken en önemli iki problemdir. Işık dolgusu ve mezoterapi ile gözaltı morluklarından, botoks uygulaması ile de göz çevresi kırışıklıklarından, aynı gün içinde yaklaşık 30 dakikalık bir uygulama ile kurtulabilirsiniz. Dudakların daha belirgin olmasını sağlamak içinse dolgu uygulamalarını tercih etmelisiniz. Dolgular ayrıca dudaklara nem takviyesi de yaptığından pürüzsüz, canlı ve taze bir görüntü sağlayarak gülüşünüzü göz alıcı yapacaktır.

3 adımda cildinizi düğüne hazırlayın
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog