GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

30 dakikada 20 bin squat etkili estetik trendi

Bu yılın en gözde estetik trendlerinden biri olan Dinamik Vücut Şekillendirme; bölgesel zayıflamada hem kas, hem de yağ dokusunda etkili bir tedavi yöntemi. 30 dakikada 20.000 squat çekmiş gibi etki eden bu kısa süreli uygulama ile kasların yoğun egzersiz yapmış gibi çalışması sağlanıyor

30 dakikada 20 bin squat etkili estetik trendi

Geride bıraktığımız dönem kaçınılmaz olarak bazı alışkanlıklarımızın değişmesine neden oldu. Bu süreçten elbette estetik trendler de etkilendi. Artık uzun istirahat gerektirmeyen, günlük hayatı fazla etkilemeyen, cerrahi işleme gerek duyulmadan kısa sürede sonuç alınabilen medikal estetik uygulamaları tercih ediliyor. Her yıl estetik trendleri değişse de genç, diri ve ışıldayan bir cilt ile yıllara meydan okuyan bir vücuda sahip olma isteği hiç değişmiyor. Yılın estetik trendleri de teknolojik gelişmelerle, bu isteklere daha hızlı ve kolay cevap veren ameliyatsız uygulamalarla şekillenmeye başladı.

Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr.Yasemin Savaş, son dönemde en çok tercih edilen estetik dokunuşlardan birinin Dinamik Vücut Şekillendirme olduğunu söylüyor: “Son bir yılda bölgesel zayıflamada hem kas, hem de yağ dokusunda etkili bir tedavi yöntemi olan bu yeni nesil kas şekillendirme uygulamasına çok talep var. Önümüzdeki yıl da vücut işlemlerinde bu uygulamanın talep görmeye devam edeceğini düşünüyorum.”

Dinamik Vücut Şekillendirme; uygulama yapılan bölgedeki kasları stimule ederek hem kas dokusunu artırıyor, hem de yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. Tedavi edilen bölgedeki kasları egzersiz programı ile ulaşılamayacak derecede çalıştırarak daha sıkı bir vücuda kavuşmayı mümkün kılıyor. 30 dakikada 20.000 squat çekmiş gibi etki eden bu kısa süreli uygulama ile kasların yoğun egzersiz yapmış gibi çalışması sağlanıyor. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayarak etki eden yeni nesil kas şekillendirme tedavi yönteminin en önemli özelliklerinden biri de egzersizle bile elde edilemeyecek sonuçlar sağlaması. Kronikleşmiş kas ağrısı ve tembel kas gibi rahatsızlıkları da tedavi eden işlem sadece 30 dakika sürüyor ve kişinin ihtiyacına göre 6-8 seanslık bir tedavi protokolü uygulanıyor.

Bu yöntemden karın kaslarını biçimlendirmek, düz bir karın bölgesine kavuşmak isteyen herkes faydalanabiliyor. Daha kalkık, daha yuvarlak hatlı ve sıkı kalçalara sahip olmak isteyen hastalar için de son derece uygun. Kol kaslarını güçlendirerek, bu bölgedeki sarkmayı gidermek, daha çekici, daha biçimli kollara kavuşmak isteyenler de bu tedaviden faydalanabiliyor. Daha biçimli, sıkı bacaklar isteyenler için de ideal bir yöntem.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog