GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

4 adımda cildinizi bahara hazırlayın

Bahar temizliği denince aklınıza en son cildiniz gelebilir. Havaların ısınmasıyla cilt bakım rutininizi gözden geçirmeniz, kullandığınız bazı ürünleri alternatifleriyle değiştirmeniz cildinizin yeni mevsime hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

profil
BT Ekip
05.04.2016
4 adımda cildinizi bahara hazırlayın

1-Makyaj malzemelerinizi elden geçirin

Son kullanma tarihini çoktan dolduran makyaj malzemelerinle vedalaşma vakti geldi. Bahar demek yenilik demek... Bu fırsattan yararlanarak makyaj çantanıza yeni, bahar renklerinden oluşan ürünler ekleyebilirsiniz. Ayrıca makyaj fırçalarınızı temizlemeyi de ihmal etmeyin.

2- Nemlendirici ve fondötenlerinizi değiştirin

Soğuk kış günlerinden kullandığınız yoğun fondöten ve nemlendiricilerinizi daha hafif yapıda olanlarla değiştirin. Bu sayede gün içinde sıcağın etkisiyle fondöteniniz akmaz ve daha taze bir görünüme sahip olursunuz.

3- Güneş kremi sürmeden dışarı çıkmayın

Hazır bahar geliyor, güneş de yüzünü daha çok gösteriyorken güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamaya özen gösterin.  30 ve üstü korumalı güneş kremini evden çıkarken ve gün içinde özellikle suyla temas etmeniz halinde 2-3 saatte bir yenileyin.

4- Cildinizi bahar alerjisine karşı koruyun

Havadaki polenlerin artmasıyla eğer alerjik bir bünyeniz varsa cildiniz hassaslaşabilir. Özellikle yüzünüzde kızarıklıklar meydana gelebileceği gibi aşırı kuruluk ve kaşıntıya da rastlanabilir. Bu rahatsızlıkları biraz da olsa azaltabilmek için beslenmenizde biraz daha fazla C vitaminli gıdalara yer vererek bağışıklık sisteminizi güçlendirir, alerjenlerle savaşabilirsiniz. Ancak bu önlemler yine de yeterli olmuyorsa uzman bir doktora başvurmakta fayda var.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog