GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Cildinizi yenileyen 7 vücut peelingi

Cildimiz, yeni hücrelere yer açabilmek için 30 günde bir ölü deriyi atmak ister. Bunun içinse hızlı duşlar yerine derinlemesine temizlik sağlayan vücut peelinglerine ihtiyacımız var. Çağla Meknuze Kırant, özel formülleri ile cildimizi hem arındıran hem de besleyen vücut peelinglerini mercek altına aldı.

profil
BT Ekip
03.09.2021
Cildinizi yenileyen 7 vücut peelingi

İki fazlı yağ içeren Brazilian Cupuaçu Vücut Peelingi, Body Shop'ın ikonik ürünlerinden biri, sırrı ise kakao ailesine ait ağaçlardan olan Cupuaçu! Cupuaçu, Güney Amerika’nın yağmur ormanlarında yetişen tropik bir ağaç türü. B1, B2, B3 vitaminlerine sahip bu meyve, en az 9 değişik antioksidan içeriyor. Brazilian Cupuaçu Vücut Peelingi, yağ dokusu ile cildi beslerken, tuz içeriği ile cildi ölü hücrelerden arındırarak, daha sağlıklı bir cilt görünümüne yardımcı oluryor. Peelingin kullanım miktarını cildinizin ihtiyacına göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin cildinizi daha fazla nemlendirerek, daha düşük oranda arındırma sağlamak için peelingi kulanırken vücudunuza daha fazla yağ ve daha az tuz kristali uygulayabilirsiniz. Cildinizin daha çok arınmaya ve daha az nemlendirmeye ihtiyacı varsa, vücudunuza daha fazla tuz kristali ve daha az yağ uygulayarak istediğiniz etkiyi sağlayabilirsiniz. The Brazilian Cupuaçu vücut peelingi cildi yumuşatarak arındırma sağlayan özel bir formüle sahip ve %100 vegan.


Aveda Beautifying Işıltı Veren Vücut Peelingi, organik biberiye, lavanta, bergamut ve çeşitli saf bitki özleri içeren, canlandırıcı aroması ile öne çıkan bir ürün. Donuk cilt yüzeyini arındırarak pürüzsüzleştiren, ışıltı veren ve içeriğindeki zengin minerallere sahip kristaller ile çevresel kiri temizleyen, aynı zamanda nemlendirici etkisi olan özel bir peeling.


Selülit Karşıtı ve İnceltici Etkili Peeling, Vinothérapie Spa serisinin imza bakım ürünü... Üzüm çekirdeği ile 6 ayrı esansiyel yağ içeren bu peeling cildi pürüzsüzleştirip yumuşatıyor. Doğal limon, limon otu, biberiye ve ardıç meyvesi kokusu vücudunuzu enerji veren ve canlandıran notalarla sarmalıyor. Cildi pürüzsüzleştiren, yumuşatan, besleyen ve ipeksi bir etki bırakan inceltici bir peeling.


NUXE Laboratuvarında özel olarak geliştirilen ikisi bir arada Rêve de Miel® duş peeling'i, cildiniz için bal, şeker kristalleri ve değerli yağlar ile benzersiz bir bakım deneyimi vadediyor. Cildi nazikçe ölü deriden arındırıyor ve cilt dokusunu yeniliyor. Cildi besliyor ve hafif bir koruyucu tabaka ile kaplıyor.


Bu üründe, peeling görevini organik Bali deniz tuzu sağlıyor ve cildi ölü deriden arındırırken bitkisel özlerle besliyor. İçeriğindeki Shea yağı cilt elastikiyetini artırırken kokusuyla aromaterapi etkisi yaratıyor. Dokuların yenilenmesine yardımcı olan doğal bir formülü var.


Yves Rocher, detoks etkili arındırıcı vücut peelingi içeriğindeki bitkisel kömür sayesinde vücudu, şehir hayatının getirdiği dış etkenlerden derinlemesine arındırarak ciltte detoks etkisi yaratıyor. Gözenekleri tahriş etmeden temizleyerek cildi ölü hücrelerden arındırıyor ve pürüzsüzleştiriyor. Krem dokusu ve %100 bitkisel tanecikler ile ciltte yenilenme sağlıyor. Böylece cilt yüzeyi pürüzsüzleşiyor.


SEPHORA COLLECTION granit dokulu vücut peelinginin bağımlılık yaratan 5 farklı kokusu var. Benim tercihim temizlik hissi veren, hafif yapılı pamuk çiçeğinden yana... Sık sık ve nazik bir şekilde vücut peelingi yapmak isteyenler için uygun bir seri.

Bonus: En iyi 10 yüz misti


Doğal nemlendirici ve selülit karşıtı özellikleriyle bilinen E Vitamini, Shea, Argan, Portakal, Hindistan Cevizi yağları içeren canlandırıcı bir body scrub ve peelingtir. Vücuttaki kuru cildi detoksifiye etmeye, önlemeye ve bunlarla mücadele etmeye yardımcı olan mineral bakımından zengin Deniz tuzu ve kahve tanecikleri ile ölü cilt hücrelerini temizler.

Cildinizi yenileyen 7 vücut peelingi
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog