GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Cilt kuruluğu için 3 öneri

Cildimiz, dış etkenlerden tahmin ettiğimizden de fazla etkileniyor. Özellikle hava sıcaklığının düştüğü mevsim geçişi döneminde yaşanan kuruluk ve gerginlik hissini ortadan kaldırmak için bu bakım tüyolarını uygulamaya hazırlanın.

profil
Nilay Yalçınkaya
22.10.2019
Cilt kuruluğu için 3 öneri

Aşırı sıcak suyla yıkanmak cildinizin nem dengesine ciddi zarar vererek bununla birlikte aşırı kuruluk, gerginlik hissi ve pul pul dökülmeye neden olabiliyor. Bu yüzden banyo suyunuzun sıcaklığını düşürüp, ılık su ile yıkanmaya özen gösterin. Banyodan çıktıktan sonra da cildinizi çok kurulamadan, henüz nemliyken nemlendirici krem sürün. 


Cildinizdeki matlığı ve kuru görüntüyü gidermek için kese yaptırmak etkili bir yöntem. Özellikle de bacaklardaki pul pul dökülmelerin ve ölü derilerin temizlenmesi için cilt ihtiyacınıza göre kışın birkaç ayda bir kese yaptırabilirsiniz. Ancak hassas bir cildiniz varsa, cildinizde tahrişe yol açmamak için çok nazik hareketlerle yapmaya özen gösterin. Kese yerine doğal kabak liflerini de kullanabilirsiniz. Sonrasındaysa mutlaka tüm vücudunuzu yoğun bir vücut kremi ile nemlendirin. 


Cildinizi nemlendirmek, beslemek ve de daha parlak görünmesini sağlamak için evde kendi güzellik iksirinizi hazırlayabilirsiniz. Bunun için doğal hindistan cevizi yağı, jojoba yağı ve shea yağlarını eşit oranda karıştırıp bir kaba koyun. Her banyo sonrası nemli cildinize uygulayın. Teninizin çok daha nemli, yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler