GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Doğal görünen yüz germe ameliyatı mümkün mü?

Yüz Cerrahisi Uzmanı Doçent Doktor Gürkan Kayabaşoğlu, yüz gerdirme işlemiyle ilgili oluşan önyargıları değerlendirdi ve doğal bir görünümün inceliklerini yazdı.

profil
Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
06.04.2018
Doğal görünen yüz germe ameliyatı mümkün mü?

Yüz germe ameliyatı; tüm estetik ameliyatlar arasında hayatınızda en büyük değişimi yaratacak ameliyattır. Eğer kendinizi bu değişime hazır hissediyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Günümüz modern yaşamı ve iş hayatı, 50 yıl öncesine göre epey hızlandı. İnsanlar geçmişe oranla daha fazla sosyalleşti ve ortalama insan ömrü uzadı. Çalışma süreleri, stres faktörleri ve güneşin zararlı etkileri arttı, ancak bunun tam aksine organik beslenme azaldı. Tüm bunların sonucunda ise daha erken yaşlanır hale geldik.

Yaşama dair tüm bu değişiklikler sonrasında modern toplumumuzda emeklilik yaşına gelen, ancak içinde halen yoğun şekilde gençlik hissi duyan insanların sayısı da arttı. Çalışmaktan yaşamaya fırsat bulamamak ve daha hızlı yaşlanıyor olmak, hayatın değerini daha iyi anlamamızı sağladı. Sonuç olarak daha genç görünmeyi arzu eden, yani ‘zamana yenilmek istemeyen’ insanlar, yüz germe ameliyatlarının eskiye oranla daha popüler hale gelmesini sağladı.

Yüz germe ameliyatlarına talep, Amerika’da ve Avrupa toplumlarında son 30 yıldır giderek artarken, ülkemizde uzun yıllardır sadece ünlüler tarafından ilgi gören bir ameliyat olarak algılanmaktaydı. Ancak son 10 yıldır Türkiye’de de bilinmeye ve talep edilmeye başlandı.

Bu sürecin hızlanmasındaki nedenlerden biri de, bilinenin aksine yüz germe ameliyatı sonrasında oldukça doğal bir görünüm kazanılabileceğinin anlaşılmasıdır. Aynı sosyolojik süreci burun estetiği konusunda da yaşamıştık. Yaklaşık 20-30 yıl önce yapılan ve sıkça rastladığımız ‘hokka burunlu’ ve birbirinin aynı görünen burunlar yerini tamamen doğal görünen burunlara bıraktı. Yüz germe ameliyatı sonrasında konuşurken mimiklerini bile kullanamayan insanlar yerine, gayet doğal görünen hatta ameliyat olduğu bile kolay kolay anlaşılamayan hastalar dikkat çekmeye başladı.

Her zaman belirttiğim gibi yüz germe ameliyatı olmak demek, ağzınızın açık kalması, rüzgar tüneline girmişçesine yüzünüzün çekilmesi ve gerilmesi demek değildir. Hatta daha iddialı şekilde söyleyebilirim. Bilinenin aksine en doğal estetik ameliyat yüz germe cerrahisidir. Çünkü sizi değiştirmeyen tek estetik ameliyattır. 10-15 yıl önceki görüntünüzü size geri veren bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle yüz germe konusunda uzman ellere yüzünüzü emanet ederseniz, alacağınız sonuçlar da son derece tatmin edici ve doğal olacaktır.

Yüz germe ameliyatı için kimler mi başvuruyor?

Aynaya baktıklarında, yüzünün kendini hissettiği yaşla uyumlu olmadığını düşünen ve bu nedenle mutsuz olan hastalarımız bize gelerek daha genç görünmek istediklerini, kısacası yıllara yenilmek istemediklerini belirtiyorlar.

Yüz germe ameliyatı sonrasında birçok hastam kendisini artık çok daha genç hissettiğini, daha uzun ve keyifli yaşamak adına müthiş bir enerji duyduklarını, eş-dostları ve akrabalarıyla çok daha iyi ilişkiler kurduklarını, kendilerini çok daha iyi ifade ettiklerini ve özgüvenlerinin arttığını belirtiyorlar. Elbette benim de motivasyon kaynağım bu ifadeler oluyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog