GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Kızarık ve hassas ciltler için kış bakımı

Hassas bir cilde sahipseniz, özellikle kış aylarında yüzünüzün kızarması maalesef kaçınılmaz. Bu durumda doğru bakım tüyolarıyla cildinizi koruma altına alabilirsiniz. Nilay Yalçınkaya önerilerde bulundu.

profil
Nilay Yalçınkaya
09.12.2019
Kızarık ve hassas ciltler için kış bakımı

İnce bir cilt dokusuna sahip olan hassas ciltler, normal ciltlere göre sıcaktan, soğuktan, rüzgardan, mevsim geçişleri ve dış etkenlerden çok daha fazla etkilenirler. En büyük sorun ise ciltteki kızarıklık ve kılcal damarların çok belirgin olmasıdır.  Bu durumda yüzünüzdeki kızarık görünümün azalması için hassas davranmalı ve bakım konusunu ciddiye almalısınız. Öncelikle yüzünüzü kesinlikle çok sıcak ya da çok soğuk suyla yıkamayın. Cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle yıkayıp ardından mutlaka yatıştırıcı bir kremle nemlendirin. Hassas ciltlere özel bakım ürünlerini kullanmakta fayda var. Bu arada yüzünüzde kılcal damar problemi varsa bu soruna yönelik ürünleri tercih edin ve mutlaka bir dermatoloğa danışın. Ve mevsim fark etmeksizin yüksek korumalı güneş koruyucu sürmeden dışarı çıkmayın. 

Doğal cilt temizleme önerisi
Hassas cildinizi kir ve makyajdan arındırmak için, bir parça pamuğu çok hafif nemlendirip üzerine Hindistan cevizi yağı dökün. Yüzünüzü bu pamukla çok bastırmadan nazikçe temizleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı hem cildinizi arındırmanız hem de yatıştırıp nemlendirmeniz için doğal bir alternatif. Gül suyu da  yatıştırıcı etkisiyle yüzünüze iyi gelecektir. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog