GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Kuru ciltler için en iyi 15 nemlendirici

Özellikle kış aylarında kuruyan cilt mat ve cansız bir görünüm ortaya çıkarıyor. Cildinizi doğru ürünlerle nemlendirerek hem kuruluk nedeniyle oluşan çizgi ve kırışıklıkların önüne geçebilir hem de enerjik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kuru ciltler için en çok memnun kalınan 15 nemlendiriciyi bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
26.11.2020
Kuru ciltler için en iyi 15 nemlendirici

Cilt bakım dünyasının ikonik ürünlerinden olan La Mer,  denizin iyileştirici gücünü barındıran özel bir formüle sahip. Nem bariyerini güçlendirerek, cildin kendini iyileştirmesine ve yenilemesine yardımcı oluyor. Ciltte dönüşümsel bir etki yaratan bu krem çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı da etkili. Düzenli kullanımda kuruluğu onarırken cildin daha yumuşak, pürüzsüz ve genç bir görünüm kazanmasında etkili oluyor.


İçerdiği Rose of Jericho, Liçi & karpuz gibi bileşenler ile cilde anında nem aşılayan ve nemlendirme becerisini güçlendiren nemsiz cildi zengin dokusu ile nemlendiren bir krem. Formülünde paraben, ftalat, sodyum lauril sülfat, propilen glikol, mineral yağ, DEA, vazelin, parafin, polietilen boncuklar, formaldehit ve hayvansal bileşen bulunmuyor.


Bu ürün, markanın ikonik nemlendiricisi... Özel formülü sayesinde  2, 3 kat daha nemli bir cilde ulaşılmasını sağlıyor. Hafif yapılı ve 24 saat süren nemlendirme etkili formülü ile cildin her bölgesinde 2,3 kat daha fazla nemlendirme etkisi sağlıyor. Buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan içeriği ile hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygun.


Bal, Propolis ve değerli yağlardan oluşan bu yüz kremi, cildi rüzgâr, soğuk gibi tüm dış etkenlere karşı koruyor, yoğun bir şekilde besliyor, yumuşatıyor ve onarıyor. Yüzde 92.9 % doğal içeriklerden oluşan formülü ile pürüzler, kızarıklıklar, tahriş ve sızı hissi azalma sağlıyor. Kuru ve hassas ciltler için tüm yıl boyunca, normal ciltler içinse aşırı iklim koşullarında kullanım öneriliyor.


Etkisi 150’den fazla bilimsel çalışmayla ortaya konulmuş Avène Termal Kaynak Suyu'nun farkı bu kremde de ortaya çıkıyor. Avène Crème Nutritive Revitalisante Besleyici Bakım Kremi, içerisindeki lipid açısından zengin kırmızı meyveler sayesinde cilt bariyerini koruyor. Formülündeki E vitamini, cildi serbest radikallerin saldırılarından koruyor ve antioksidan görevi görüyor. Hafif ve kaygan dokusu sayesinde ciltte hızlı emiliyor, kuru, çok kuru ve hassas ciltleri besliyor ve eski esnekliğine kavuşturuyor. 


Hassas, kurudan çok kuruya dönük ciltler için önerilen bu krem La Roche-Posay termal suyundaki yeni nesil su taşıyıcıları hidrolipidlerle etki ediyor. Düzenli kullanıldığında 4 haftada hassasiyet belirtilerinde azalma gözlemlenebiliyor.


Kuru, hassas ciltler için geliştirilmiş güçlendirici ve yatıştırıcı etkili 48 saat süresince nemlendirici bakım sağlayan bir krem. Kuruluk sebebiyle oluşan çizgi görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Formülünde doğal kaynaklı hyalüronik asit, shea yağı ve Vichy mineralli termal suyu bulunuyor.

Mutlaka okuyun: 3 adımda kuru dudak bakımı


Çok kuru/kuru, kuru karma ciltler için geliştirilen bu krem, yağ içermeyen jel-krem formülünde ve cilde 24 saat boyunca nem takviyesi yapıyor. Zamanla cildin nem bariyerini onarmaya yardımcı oluyor. 


Kurumuş ve yıpranmış cilt üzerinde güçlü nemlendirme özelliği olan bir ürün. Cilt yapısını koruyan ve onaran içeriği sayesinde cilt üzerinde oluşmuş kızarma ve tahrişleri gideriyor. Cildi yoğun bir bakıma alıyor. İçeriğinde bulunan gül özü ve vitaminler sayesinde cildi derinlemesine besliyor ve onarıyor. Hassasiyeti azaltan, toparlayıcı etki gösteriyor. Düzenli kullanıldığında nemlenmiş ve yatışmış bir cilt etmek mümkün.


Kaşıntı verecek kadar kuru ciltlere bile önerilen bir krem... Dermatologlar ile geliştirilen formülü cilt için gerekli 3 temel seramid ve hyalüronik asit içeriyor. Cildi nemlendiriyor ve koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor  Aktif bileşenler uzun süre cilt üzerinde kalıyor, böylece nemlendirme etkisi gün boyu devam ediyor. Yoğun kıvamda ve yağlılık hissi bırakmıyor. Hem yüz hem vücut kullanımına uygun. Çocuklar ve hassas ciltliler de kullanabilir. 


Çok kuru ve atopiye eğilimli ciltler için kuruluğa bağlı kaşıntıyı hafifleterek cildi yatıştırmaya etkili olan bir ürün. Cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı... Çocuk, yetişkin tüm aile için yüz ve vücut kullanımına uygun.


Shea Yağı ile zenginleştirilmiş, cildi nemlendirmek için bol miktarda BAOBAB TOHUM ÖZLERİ içeren anında etkili nemlendirici kremin jölemsi dokusu cildinize eşit bir şekilde yayılıyor ve neredeyse anında emiliyor. Sonuçta cildiniz fazla yağlı hissetmeksizin daha yumuşak ve beslenmiş oluyor. Kuru ve hassas ciltler için ideal; derin nemlendirme, kuruluk önleme, cildi yenileme ve rahatlatma hissi veren Nar, Bal ve Hamamelis gibi doğal olarak elde edilen bileşenlerle dolu... Bu nemlendirici ayrıca, cilde eski görünümünü geri kazandıran ve rahatlatıcı bir madde olarak bilinen Adenozine adlı doğal ve yaşlanma önleyici bir madde içeriyor. Cilt yüzeyine enerji vererek kırışıklıkların görünümünü azaltıyor ve daha pürüzsüz, genç bir cilt elde edilmesini sağlıyor. Formülü, doğal bir cilt beyazlatma ve yaşlanma karşıtı bileşen olan Niasinamid ile geliştirilmiştir.


Cildinizde soğuk havanın yol açtığı kuruluklara ve hasarlara karşı yoğun nemlendirici ve rahatlatıcı etki sağlayan Jowaé Yoğun Dokulu Nemlendirici Krem içeriğindeki antioksidan etkili lumifenol ve sakura çiçeği suyu ile hücrelere besleyici ve canlandırıcı etki sunuyor. Özellikle kuru cilt tipleri ve hassas ciltlerin kullanımına uygun olan krem cilt tarafından hızlıca emiliyor ve 8 saate kadar nemlendirme aksiyonu sağlıyor.


Afrika'da karite ağacında yetişen karite bitkisinin meyvelerinden elde edilen shea yağı, doğadaki en iyi nem tutan yağlardan biridir. En önemli özelliği çok iyi bir nemlendirici olmasıdır. A, E ve F  vitaminleri içeren Shea yağı cildin esnekliğini arttırır, yatıştırır. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı özelliği vardır. Kuru ciltlere, dudaklara, ellere, dirseklere, topuklara uygulanır. Misbahçe Shea yağı tamamen naturel... Paraben, sülfat, yapay koku, boya, petrokimyasal, ftalat, triklosan gibi maddeler içermiyor. 


Yüksek moleküler ve mikro moleküler Hyaluronik Asit yüksek konsantrasyonu ile güçlendirilmiş, yağlı his bırakmayan hafif dokulu, 20 güneş koruma faktörlü nemlendirici krem. Nemlenerek dolgunlaşmış bir cilt görünümü sunuyor. 

Mutlaka okuyun: Hassas ciltler için bakım önerileri


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog