GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Medikal estetik uygulamalarda son yenilikler

'Medikal estetik uygulamalarda son yıllarda teknoloji ile birlikte gerçekten baş döndürücü bir hızda yenilikler karşımıza çıkıyor. Tabii bu yeniliklerin bir kısmı zaman testinden geçerken bir kısmı ise yeterince başarılı bulunmuyor ve terk ediliyor. Bu noktada en önemli şey enerji bazlı cihazlar dediğimiz lazer ve benzeri cihazlarda artık cildi tahrip etmeden yani hasar vermeden ciltte onarımı ve iyileşmeyi sağlamak' diyen Estetik Cerrahı Prof. Dr. Reha Yavuzer medikal estetik alanındaki son yenilikleri anlattı.

profil
BT Ekip
24.09.2020
Medikal estetik uygulamalarda son yenilikler

Enjekte edilebilenler arasında deri kalitesini artırıcı ürünler özellikle önemli. Burada deri kalitesini artırırken derinin nemini, hidrasyonunu, elastikiyetini ve yüzeyini düzelten birtakım enjeksiyon uygulamaları var. Saf DNA molekülleri, saf proteinler, birtakım özellikle hyaluronik asit molekülleri ve önümüzdeki yıl tüm dünyada piyasaya çıkacak olan elastin lifleri ile birlikte hyaluronik asitler önemli yenilikler arasında. Artık medikal estetik dediğimiz zaman anlayışımız çok değişiyor. Destekleyici tedaviler ciddi anlamda karşımıza çıkıyor. Bunlarda ağızdan alınan takviyeler çok faydalı. Probiyotikler, birtakım proteinler, yeşil alk dediğimiz yeşil yosun bitkileri çok önemli.

Genç görünme ve yaş alırken doğru adımlarla ilerleme isteği tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de estetik cerrahiye olan ilgiyi artırıyor. Teknoloji de tüm hızıyla bu alandaki yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Cildin derinlerine ulaşarak hücre yenileme işlevini gören Indiba "Deep Care" hem etkisi hem de çalışma prensibindeki farklılıklarla bu yeniliklerin en dikkat çekenleri arasında yer alıyor.


Hücre fonksiyonlarını düzenlemede 448 khz frekansı bilimsel çalışmalarda  kendine özgü özellikler gösteriyor . Cilde yönelik tedavilerde en önemli konu dokularda hasar meydana getirmeden iyileşmeyi başlatmak ve sağlamaktı. Deep Care, yeni Proionik Radyofrekans sistemi ile bu tedavilerde doğru dengeyi tutturmayı başarmış durumda. Hücre fizyolojisini koruması, dolaşımı iyileştirmesi, ödemi ve morarmayı gidermesi, kök hücre çoğalmasını uyarması cihazın etkili sonuçlar vermesini sağlıyor.


Indiba "Deep Care", deri sıkılaştırmada, anti aging ve kırışıklık karşıtı işlemlerde, yüz ve vücut zayıflatmada, yüz ve vücut kaldırmada, selülit gidermede, kas-iskelet sistemi yaralanmalarında, dokunun ameliyat öncesi hazırlığında ve ameliyat sonrası yara/doku iyileşmesinde kullanılabiliyor.


Cihazın ürettiği Proionik Radyofrekans, vücutta belirli alanlarda güvenli ve kademeli olarak sıcaklığı artırıyor. İyonların hücre zarı boyunca doğru hareketini sağlayan belirli bir frekansta çalışıyor. Vücutta yağ azaltma ve doku rejenerasyonuna yol açan biyolojik tepkileri tetikliyor.  Isı ile etkileşim sağlanması sonrası damar genişliyor ve kan dolaşımı artıyor. Hücre zarındaki kanalların açılmasıyla iyon dengesi düzenleniyor ve böylece hücre zarında iyileşme oluyor. 


Tedavi sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı veya acı olmuyor. Ancak yine de hassas hastalar için cihazın ayarlanabilir değerleri mevcut.


Seans sayısı hastanın ihtiyacına göre doktor tarafından belirleniyor. Ortalama 3 ile 5 seans arası öneriliyor.

Mutlaka okuyun: Cilt yaşlanması hakkında bilmeniz gerekenler


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog