GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Öğlen molasında kimyasal peeling

Kimyasal Peeling ile kolajen sentezini uyandırıp, cildinizi yenileyin.

profil
Uzm.Dr.M.Sevinç Elinç Aslan
26.08.2015
Öğlen molasında kimyasal peeling
Tatil bitti, günlük koşuşturmalarımız başladı bile.
Yaz boyunca yıpranmış ve lekelenmiş bir cilt ile tüm yılı geçirmek istemiyor, ama yoğun temponuz yüzünden cildinize ayıracak vakit de bulamıyorsanız işte size 15 dakikalık bir öğle yemeği molasında cildinizi yenileyebileceğiniz pratik ve etkili bir çözüm: Kimyasal peeling! 
 
Cildi canlandırmak, parlatmak, istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için derinin soyularak yenilenmesi işlemine kimyasal peeling adı veriliyor. Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlıyor. Bir yandan da derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp kollajen sentezini uyararak daha genç ve sağlıklı, homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlıyor. 
 
Peeling işleminde derinin yüzeysel tabakasının ayrılıp soyulmasını sağlayan, çoğu meyve asitlerinden oluşan solüsyonlar, temizlenmiş cilde sürülerek uygulanıyor. Solüsyon seçimi tamamen hastaya, cilt tipine ve tedavinin amacına bağlı olarak değişiyor. Uygulama cildin hazırlanması ile birlikte yalnızca 15-20 dakika sürüyor. İstenirse 1-3 hafta aralıklarla tekrar edilebiliyor. Bu işlemi öğle yemeği arasında yaptırabilirsiniz demiştik çünkü uygulamadan hemen sonra günlük yaşama rahatlıkla devam edilebiliyor. Çok derin yapılmayan peeling işlemlerinde hasta güneş koruyucu kremini sürüp güne devam edebiliyor.
 
Kimyasal peeling ile cilt yenilemede esas nokta deri altında yalancı bir yanık etkisi uyandırmaktır. Bu gerçek bir yanık değildir sadece deri altındaki onarım mekanizmalarını harekete geçirmek için kontrollü bir hasardır. Bu hasar ile deri altında onarım mekanizması tetiklenir ve deriyi daha genç ve sıkı tutan kollajen ve elastik liflerin üretimi sağlanır. Böylece ciltte bir sıkılaşma ve gençleşme; üst derinin hafif soyulmasıyla da  daha canlı, pürüzsüz, parlak bir cilt oluşur. Uygulama yüz dışında boyun ve ellere de yapılabilir. 
 
Kimyasal peeling işlemi uzman doktorlar tarafından uygulandığında derideki ince çizgiler, güneş ışınlarının neden olduğu yaşlılık belirtileri, sivilce ve izleri, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının ve gebeliğin neden olduğu lekelerin tedavisinde etkili ve güvenli bir yöntemdir. 
 
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog