GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Uyurken güzelleşmek mümkün mü?

Gece maskeleri ile yüzünüzde yorgunluğun izlerini silmek mümkün mü? Nilay Yalçınkaya hem gece maskeleri hem de uyurken uygulayabileceğiniz doğal bakım yağları hakkında bilgi verdi.

profil
Nilay Yalçınkaya
18.11.2019
Uyurken güzelleşmek mümkün mü?

Yoğun iş temposu, düzensiz uyku, stres ve yorgunluğun tüm izleri ne yazık ki öncelikle yüzümüzden okunuyor. Taze ve enerjik bir cilt için önerilen uyku süresi ortalama 6-8 saat olsa da birçoğumuz için bu süre ancak rüyalarda gerçek olur. Özellikle de uzun mesai saatlerinde çalışanlar ve çocuklu anneler için bu uyku süresini yakalamak epey zor. Ama hiç merak etmeyin. Çünkü etkileri ve vaat ettikleri ile yüzünüze neredeyse 8 saat uyumuş görünümü vermeyi ve cildinizi 'resetlemeyi' amaçlayan gece maskeleriyle yenilenmiş bir ciltle uyanabilirsiniz. Özel formülleri ve güçlü içerikleriyle dikkat çeken bu maskeleri haftada iki ya da üç kere kullanarak hem cildinizin nem ihtiyacını karşılayabilir hem de onarımına destek verip yoğun bakım yapabilirsiniz. 

 

DOĞAL ÇÖZÜM: Geceden sabaha yenilenin

Cilt bakımında doğal yağlardan yararlanmaya bayılıyoruz. Bu konuda en sevdiğimiz içeriklerden biri de kuşburnu çekirdeği yağı. Çok güçlü bir antioksidan olan ve yüksek oranda A ve C vitaminleri içeren kuşburnu çekirdeği yağı, ince kırışıklar ve yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlıyor. Bunun yanında etkili de bir leke karşıtı. Cildinizi temizleyip gece yatmadan 3-4 damla yağı masaj yaparak sürebilirsiniz. Sabah uyandığınızda cildinizdeki aydınlığı ve pürüzsüz görünümü fark edeceksiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog