GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Yazın tazelenmenin en keyifli yolu yüz ve vücut spreyleri

Sıcak yaz günlerinde yanımızdan ayırmak istemediğimiz, kokusuyla, hissettirdiği serinlikle yüzümüze ve cildimize ferahlık katan yüz ve vücut spreylerini keşfetmeye hazır mısınız? İster makyajınızın üstüne, ister temiz cildinize uygulayabileceğiniz yüz ve vücut spreylerini Esra Sayın yazdı

Yazın tazelenmenin en keyifli yolu yüz ve vücut spreyleri

Özellikle yaz sıcaklarında cildimizde birçok değişim yaşıyoruz. Cildimizin solgun, nemini kaybetmiş ve yorgun göründüğü günlerde bir yüz spreyiyle onu yeniden canlandırmak mümkün. Yüz spreyleri, donuk cildi aydınlatmak ve ferahlatmak için idealdir.

Güne başlarken nemlendiricinizi sürmeden önce sıkacağınız, nemlendiricinin de etkisini artırıcı güce sahip olan yüz spreylerine birçok markada bulabilirsiniz. Bazı yüz spreyi ürünleri yalnızca düz termal su ya da mineral sudur. Donuk ve kuru bir cildi aydınlatmak için bunlardan tek bir fıs püskürtmeniz yeterli olacaktır.

‘Peki bu ürünler nasıl kullanmalı?’ diye merak ediyorsanız, işte size birkaç tüyo…

  • Yüz spreylerini temiz cildinize makyaj yapmadan önce sıkabilirsiniz.
  • Yağlı ciltler için olan yüz spreylerini tercih ediyorsanız, cildiniz gün içerisinde parlama yaptığında kullanabilir ve yağlanmayı kontrol altına alabilirsiniz. Fakat kuru bir cilde sahipseniz, gün içerisinde istediğiniz zaman yüz spreylerini kullanmalısınız.
  • Canlandırıcı etkili yüz spreyleri mat ciltler için bire birdir.
  • Yüz spreyini, yüzünüzden 10-15 cm uzaktan sıkmayı tercih etmelisiniz.
  • Yüz spreylerinin içeriği de bir başka önemli konu. Alacağınız spreyin alkol, paraben, sülfat, sls, ağır parfüm gibi zarar verecek bileşenler içermemesine dikkat edin.
  • Bazı yüz spreylerinin işlevi makyajınızı sabitlemek ve pudralı görünümü dengelemektir.

Son günlerde oldukça ön plana çıkan vücut spreyleri de yaz sıcaklarında çantamızdan ayırmamamız gereken ürünler listesinde yer alıyor. Basit bir şekilde açıklarsak, vücut spreyleri bir kokunun daha hafif ve yumuşak halidir. Eau de Parfum veya Eau de Toilette’in daha ince dokulu bir versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Vücudun terleyen bölgelerine kullanıp terlemeyi önlemek için değil de daha çok rahatlamak ve ferahlamak için parfüm gibi kullanılması gereken ürünlerdir.

Vücut spreyleri de parfümler gibi özel esanslardan üretilir. Vücut spreyi kullanmak, vücuda hafif bir koku sağlamanın en ideal yoludur. İçerik ve formül olarak parfüm ve kolonyadan daha hafif bir etkiye sahiplerdir. Özellikle banyodan ya da duştan çıktıktan sonra vücudunuzun çeşitli yerlerine sıktığınızda o ferahlığı yakından hissedebilirsiniz.

Kokunun vücudunuzda daha dayanıklı kalması ve uzun sürmesi için, bileklerinizin iç kısmına ve nabız noktalarınıza uygulayabilirsiniz. Bilekler, dizler, dirsekler, boyun, göğüs ve kulakların arkası da vücut spreylerini sıkabileceğiniz noktalardır.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog