GÜZELLİK - MAKYAJ

3 adımda sonbahar makyajı

Bu sonbahar, yüz hatlarını daha da keskinleştirmek amacıyla yıllardır kullandığımız kontür, yerini daha sade bir yaklaşıma bırakıyor. Daha doğal görünümlü bu makyaj trendlerini siz de evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Irmak Peltekoğlu hazırladı...

profil
Irmak Peltekoğlu
22.09.2020
3 adımda sonbahar makyajı

Bu sezon defilelerde en çok dikkatimizi çeken trendlerden biri, keskin kontür uygulaması yerine yüzün stratejik noktalarına hafifçe uygulanan ve dağıtılan bronzer kullanımıydı. Bu taze ve sağlıklı cilt görünümünü elde etmek için ilk önce cildinizi iyice temizlediğinizden ve nemlendirdiğinizden emin olun. Eğer hassas bir cilde sahipseniz köpürmeyen yüz temizleyicilerden yararlanabilirsiniz. Havaların da soğumasıyla daha da hassaslaşan cildiniz bunun için size teşekkür edecektir! Sonrasında taze ve dolgun bir görünüm elde etmek için cildinizi derinlemesine nemlendiren ve dolgunluk sağlayan bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Bunun için de son dönemin popüler içeriklerinden hyalüronik asit içeren nemlendiriciler imdadınıza yetişecek ve cildinizi hiç olmadığı kadar sağlıklı ve parlak göstermenizi sağlayacaktır. Üzerine uygulayacağınız hafif örtücülükte bir renkli nemlendirici ya da su bazlı fondöten ile “no makeup-makeup” görünümüzü tamamlayabilirsiniz. 


Gözlerdeyse önümüzdeki sezon ne çok ışıltılı ne de fazla mat ve donuk gözler göreceğiz. Mat ve metalik bitişli farların birlikte kullanılmasına bağlı olarak herhangi bir uç görünüme fazla yaklaşmayan, rahatlıkla gündüz ve gece kullanımına hazır gözler egemenliklerini ilan etti. Onlara romantik görünümlü, hacimli uzun kirpikler eşlik ediyor. Gözlerinizi bu görünüme hazırlamak için göz altlarınızı iyice nemlendirdiğinizden emin olun, bunun için ışıltılı bit bitişe sahip göz kremlerinden destek alabilirsiniz. Aynı şekilde cildinizde kullandığınız gibi hyalüronik asit içeren bir göz kremi de göz altlarınızın pürüzsüz sizin de önceki gece 9 saat uyumuş kadar dinlenmiş görünmenizi sağlayacaktır. 

Mutlaka okuyun: Göz çevresi bakımı için 4 öneri


Birkaç aydır sürekli taktığımız maskeler nedeniyle dudaklarımızı göz ardı etmiş olabiliriz, ama yeni sezonda gördüğümüz gibi dudaklar tekrardan makyajın odak noktası haline geliyor. Koyu bordo ya da kiremit tonlarındaki rujlar, sade cilt ve göz makyajınızı bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan tek şey! Her sonbahar olduğu gibi bu sonbaharda da koyu renkli rujlar iddialı bir dudak görünümünden hoşlanan kadınların vazgeçilmezi olacak. Ancak mükemmel nude bir rujun verdiği özgüveni başka hangi makyaj malzemesi verebilir? Maskemizi çıkartabildiğimiz sayılı yerlerde 2020’nin sonbahar ruj trendlerinden biri olan toprak ve gül kuru tonlarında nude rujlar da ister gündüz ister akşam etkinliklerimizde en yakın arkadaşlarımız olacak. 

Mutlaka okuyun: Kırmızı ruj nasıl sürülür?


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog