GÜZELLİK - MAKYAJ

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Anında çözüm ve cildi iyileştirme özellikleriyle BB ve CC kremler günün koşuşturması içinde hayatımızı kolaylaştırıyor. Peki aralarındaki fark nedir ve hangisi ne zaman kullanılır biliyor musunuz? BB ve CC kremler hakkında en çok sorulanları yanıtlıyoruz.

profil
Feyza Düzyol
02.11.2015
BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın
İçinde bulunduğumuz hızlı yaşam tarzı, cildimizi canlandırmak için hızlı çözümlere ihtiyaç duymamızı sağlıyor. Son yılların favori kapatıcıları ise BB ve CC kremler. Önce özelliklerini öğrenerek başlayalım.

BB Krem:

Beauty Balm olarak bilinen bu sihirli iki harf kadınların makyaj alışkanlıklarını alt üst etti. Nemlendirici ardından uygulanan fondötenler yüzünden gün içinde akmaya mahkum bir makyajla baş etmek zorunda kaldığımız günler, BB kremlerin hayatımıza girmesiyle neyse ki geride kaldı. BB kremleri renkli nemlendiriciler olarak nitelendirebiliriz. Üst üste uygulama yapmadan tek ürünle hem cildin nem ihtiyacını hem de kapatıcılığını sağlamak BB kremlerin marifeti. Tüm bu kolaylığa bir de cildi güneş ışınlarından koruyan geniş spektrumlu koruma faktörü de eklenince BB kremlerin popülerliği gün geçtikçe artmaya başladı.

CC Krem:

“Color Corrector” yani cilt tonu eşitlemesiyle ön plana çıkan CC kremler, daha hafif bir kıvama sahip. Cilt sorunları, kızarıklıklar ve güneş lekeleri gibi kimi zaman fondötenle bile gizlemesi zor olan bölgeleri CC kremlerle kapatmanız mümkün. Markaya göre yoğunluğu değişkenlik gösterse de BB kremlere nazaran orta seviyede nem sağlıyor.

Uygularken:

BB ve CC Kremleri uygularken fondöten fırçası ya da makyaj süngeri kullanabilirsiniz. Fırçayla uygularken yoğunluğunu ayarlamanız daha kolay olacaktır. Ardından cildinize yedirmek için süngeri tercih edebilirsiniz. 

Estee Lauder’in zengin antioksidan içeriği ve geniş spektrumlu SPF 35 güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan yapısıyla kadınların kusursuz cilt arayışına katkıda bulunuyor. Hafif bir dokuya sahip özellikle hassas bir cilde sahipseniz sıkıntı yaşamadan kullanabileceğinizi düşünüyoruz. İçeriğinde yağsız bir nemlendirici olduğundan kapatma özelliği fondöten kıvamındaki ağır kapatıcıların yanında oldukça hafif kalıyor. 

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

İçeriğinde parfüm olmadığından hassas ya da yağlı cilde sahip olanların bile rahatlıkla kullanabileceği MAC Prep + Prime BB Beauty Balm, yoğun olmasına karşın oldukça hafif bir yapıya sahip. Cildin gün içinde cansız görünmesini engellemek adına yoğun nem kazandırma özelliği bulunuyor. Cilt lekelerini kapatma ve solgun duran ciltleri canlandırma ve sağlıklı bir görünüme kavuşturma konusunda adeta bir uzman diyebiliriz. 

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Hava kirliliği, güneş ışınları, stres, su kirliliği, sigarı dumanı ve uykusuzluk cildi en çok etkileyen şehir unsurları; işte bu yüzden Lancôme, kadınların cildini şehre karşı koruyan City Miracle CC Krem’le hayatımıza girdi. Bir fondöten gibi kapatıcı özelliği olan City Miracle aynı zamanda cildi nemlendiriyor ve SPF 50 güneş koruma faktörüyle cildi güneş ışınlarına karşı koruma altına alıyor.  

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Doğal ve ışıltılı bir görünüm sağlayan hafif formüllü Clinique Superdefense CC Cream SPF 30, anında canlı bir cilt tonu sağlayarak, cilde nem veriyor. Ciltte uzun süre kalıcılığını koruyan Superdefense CC Krem, cilt tonunu eşitmelemede oldukça başarılı CC kremler arasında yerini koruyor. İçeriğindeki Trehalose ve Sorbitol gibi su bağlayan içerikleri nem oranı değişen ortamlarda bile cildi korumaya devam ediyor.

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Hassas ve kızarıklığa eğilimli ciltler için üretilmiş olan Rosaliac CC hem anında kapatıcılık sağlıyor. Günlük cilt bakımı rutininde fondöten yerine kullanabileceğiniz Rosaliac CC Krem, hafif dokusuyla cilde ağırlık veren bir his bırakmıyor. 

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

BB Krem furyasını biraz onun sayesinde tanıdık dersek yanlış olmayacaktır. Her yerde görmeye alıştığımız Garnier BB Krem, günlük makyajın olmazsa olmazları arasında. Farklı cilt tonlarına uygun renk seçeneği sunan Garnier, aynı zamanda oldukça başarılı bir nemlendirici görevi görüyor. Cildi yağlandırmadan gün boyunca makyajın kalıcılığını sağlaması belki de en vazgeçilmez özelliği… 

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Göz altı çevresi cildin yaşını ele veren ilk bölgedir. İyi bir kapatıcının yanı sıra göz çevrenizin iyi bir nemlendiriciye ihtiyacı varsa Physicians Formula yardımınıza koşuyor. Gözaltı ve çevresi için formüle edilmiş Super BB kremi gün boyunca göz çevrenize nem kazandırırken, mükemmel bir concealer olarak gözaltı sorunlarına son noktayı koyuyor.

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Cilt bakımına yeni bir boyut katan Givenchy Hydra Sparkling serisinin en yeni üyesi Nude Look BB Cream, “Bukelamun” adını verdiği formülasyonuyla uygulandığında cilde ışıltı kazandırıyor. Her cilt tipinin kullanabileceği Givenchy BB Krem, UVA ve UVB ışınlarına karşı cildi koruyor, cildin yaşlanmasını ve mat görünümü engellemeye yardımcı oluyor. 

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Cilt bakımının nemlendirici ve koruyucu özelliklerini birleştirerek Dior Hydra Life BB Krem, hem bakım hem de bir ince dokulu bir fondöten görevi görüyor.  İçeriğindeki ince ve aydınlatıcı tanecikler cilde parlaklık kazandırıyor. Demir oksit ve titanyumdan oluşan yeni nesil formülü cilt kusurlarını yok ederek, cildin sıkılaşmasını sağlıyor.

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın

Biotherm Aquasource 2014 yılında CC kremlere farklı bir boyut kazandırdı. Cildi kapatmaya gerek duymayan ilk renk düzenleyici ve nemlendirici Aquasource CC Jel’i yarattı. Ciltteki kusurları gizleyen ve 48 saat boyunca etkisini kaybetmeden ciltle bütünleşen bu nemlendirici, yeni güneş görmüş bir cilt etkisi yaratıyor. Biotherm Aquasource CC Jel, güneş ışığının etkisini veren doğal ve canlı bir görünüm kazandırıyor.

BB ve CC kremler aklınızı karıştırmasın
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog