GÜZELLİK - MAKYAJ

Concealer uygulamanın en doğru yolu

Eğer concealer’ınızı (aydınlatıcı) fondöten sürmeden önce uyguluyorsanız orada hemen durun! Hem ürününüzü hem de paranızı boşa harcıyor olabilirsiniz. İşte doğru yanıtlarıyla concealer nasıl uygulanır cevabı.

profil
BT Ekip
17.04.2016
Concealer uygulamanın en doğru yolu

Concealer nedir?

Pek çoğumuz concealer’ın görevini kapatıcıyla karıştırıyoruz. Oysa concealer tam karşılığı ‘aydınlatıcıdır’ ve kapatıcıdan farklı olarak yüzde vurgulamak istediğiniz herhangi bir noktaya uygulayabilirsiniz. Concealer yoğun bir kapatıcılık özelliği taşımaz ancak hafif göz altı morluklarını ve kızarıklarınızın üzerinden geçebilirsiniz.

Nasıl uygulanır?

Normal bir kapatıcı, fondötenden önce cilde uygulanır. Ancak concealer’ı makyaj bazı ve fondöteninizi sürdükten sonra uygulamalısınız. Önce concealer sürdüğünüz takdirde üstüne fondöten sürerken concealer uyguladığınız bölgelerin üzerini dağıtmış oluyorsunuz. Concealer’ı fondötenden sonra uygularsanız cildiniz daha doğal ve ışıltılı bir görünüme sahip olacaktır.

Bu ara iz bırakmamak ve en doğru şekilde sürmek için parmaklarınızla değil fırçayla concealer’ınzı uygulayın. Sabitlemek için üzerinden pudrayla geçmeyi de ihmal etmeyin.

Concealer nasıl seçilir?

Concealer'ınızı cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre seçin. Gözaltı bölgeniz için doğal ten renginizden 1 ya da 2 ton açık, diğer bölgeler için fondöteninizle aynı renkte bir concealer seçin.

Kuru bir cildiniz varsa mat bitişli bir likit concealer tercih etmeyin çünkü cildinizdeki kuru bölgeler daha çok ortaya çıkacaktır. Eğer yağlı bir cildiniz varsa krem ve stick concealer kullanmaktan kaçının. Bu ürünler gözeneklerinizi daha çok belirginleştirecek, yüzünüzü daha yağlı ve parlak gösterecektir.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog