GÜZELLİK - MAKYAJ

Dior ile ışıltılı makyajın sırları

Peter Philips, Dior İlkbahar-Yaz Haute Couture koleksiyonunda karşımıza çıkan içten ışıltılı ve doğal makyajın hazırlık aşamasını anlattı.

profil
BT Ekip
09.02.2017
Dior ile ışıltılı makyajın sırları

Dior Make-up'ın Kreatif ve İmaj Direktörü Peter Philips, ışık saçan bir makyaj, mükemmel parıltıya sahip bir yüz yaratmıştır.

“Maskeli bir balonın gizemi/ilhamını temsil eden bu koleksiyonda gizemli bir atmosfere ve  baştan çıkarıcı bir oyuna girdim. Bazı yüz ifadelerindeki Stephen Jones'un kreasyonlarının ve maskelerin karmaşıklığı şiirsel bir bakış açısı yaratmak için ilham kaynağı oldu.”

Peter Philips ekliyor: "Bu kişi modernize edilmiş Raphael öncesi estetiğie sahip genç bir kadındır. Hafif ışıldama ve duyusallığını vurgulamak önemlidir.”

Hafif cilt makyajını Peter Philips şöyle açıklıyor: "Bu ultra parlak ve doğal Glow efektini elde etmek için çok fazla doku istemiyorum. Cildin ince dokusunu muhafaza etmeye ihtiyacım vardı, bu nedenle Diorskin Forever & Ever Wear Primer'i baz olarak uyguladım, sonra Dior Forever Perfect Cushion fondöten uyguladım. Sonrasında yanakları Diorblush 756 ve 876 no açık pembelerinin bulutuyla süsledim. Son olarak, stratejik noktalarda incimsi bir ışık elde etmek için Diorskin Nude Air Luminizer n°001 dokunuşlarını uyguladım: kaş kemiği, burun köprüsü, Cupid yayı.”

Dior ile ışıltılı makyajın sırları

Peter Philips, "gözlerin Diorshow Mono n°317 "Metaphore" ve Diorshow Khôl n°529 bej serisiyle birleştirilmiş, maskarasız ve soluk göz kapakları ile çıplak" olduğunu vurguluyor. Peter Philips, "gözlerin Diorshow Mono n°317 "Metaphore" ve Diorshow Khôl n°529 bej serisiyle birleştirilmiş, maskarasız ve soluk göz kapakları ile çıplak" olduğunu vurguluyor. 

Dior ile ışıltılı makyajın sırları

“Dudaklar yeni Lip Sugar Scrub ile düzeltilmiş, daha sonra hafifçe Dior Addict n°550 Lacquer Stick "Tease" ile geliştirilmiştir; bu da alt dudağın ortasına hafifçe dokunmuştur. Uygulamayı hafif tuttuğunuzda, kremsi dokusu ve şeffaf parlaklığı ile dudaklara dolgun bir görünüm verir. Dudaklar duyusaldır ancak oldukça doğal etkisini sürdürür.”

Dior ile ışıltılı makyajın sırları

Guido Palau tarafından tasarlanan saçlar, Raffael öncesi dönemden etkilenerek tasarlanmış. Dalgalı ve uzun saçlar gevşek bırakılmış veya arkadan bağlanmış.

Dior ile ışıltılı makyajın sırları
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog