GÜZELLİK - MAKYAJ

İstanbul Moda Haftası'ndan makyaj raporu

19-22 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ardından dikkat çeken makyaj detaylarını ve uygulama notlarını bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
26.03.2019
İstanbul Moda Haftası'ndan makyaj raporu

Özlem Süer imzalı Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda ilham kaynağı doğadan hareketle makyajda da doğal bir görünüm elde edildi. Gözlerde hafif bir dokunuş, yanaklarda aydınlık görünüm ve dudaklarda ışıltıyla doğal tonlar tercih edildi. Bildiğimiz renklerin bilinmeyen ara tonlarından ilham alınarak hafif bir makyaj görünümü oluşturuldu.


Tasarımcı Serra Kefeli, Mirror Stage adını verdiği bu koleksiyon için Jacques Lacan’ın psikanaliz teorisinde bir konsept olan ayna evresinden ilham aldı. Koleksiyonda yer alan ana renk grupları ise makyaja yansıdı. Mavi, kırmızı, turuncu ve sarı renkler makyajın başrolündeydi. Göz ve yanaklarda monokrom bir makyaj tercih edilirken dudaklarda nude tonlar kullanıldı. 


Ceren Ocak imzalı Sonbahar/Kış koleksiyonunun sunulduğu defilede, tende natürel makyaj tercih edilirken gözlerde belirgin kırmızı dokunuş ön plandaydı. Yanaklar ve dudaklarda ışıltı tercih edildi.


Çiğdem Akın imzalı Sonbahar-Kış 2019 koleksiyonunun sunulduğu defilede, tende ve gözlerde doğal tonlarda bronz bir makyaj görünümü tercih edildi. Özellikle gözlerde kahve tonları kullanılırken yanaklarda ışıltı ön plana çıkarıldı. 


Tuba Ergin imzalı, soğuk havalardan esinlenen koleksiyon için makyajda da soğuk bir görünüm tercih edildi. Beyaz tonların hakim olduğu makyajda dudakta hafif ışıltı ön plandaydı.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog