GÜZELLİK - MAKYAJ

Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Makyaj sırasında yanlış bilgilerle daha fazla zamanınızı alan kaş doldurma işlemi, uygulamada yapılan basit hatalarla da yapay bir görünüm yaratabilirsiniz. Kaş doldururken yapılan en genel 6 hatayı doğrularıyla sizler için yazdık.

profil
BT Ekip
02.03.2018
Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Günümüzde kalemden, jele ve fara kadar birçok kaş ürünü var. Bu çeşitli ürün seçenekleri arasında ihtiyacınıza göre istediğiniz ürünü belirlemek çok önemli. Eğer kaşınızı doldurmaya yeni başladıysanız ve sadece seyrek olan yerleri boyamak istiyorsanız kaş farı; daha tecrübeliyseniz ve az miktarda alanı doldurmak istiyorsanız kalem; daha koyu, dolgun ve belirgin bir görünüm için kaş pomadı kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Kaş ürünü seçerken kaşınızdan bir ton açık olmasına dikkat edin. Çok koyu bir ürünü kaşınıza uygulamanız makyajınızı ağırlaştırırken doğallıktan uzaklaştırır. Açık tonlar her zaman doğala daha yakındır ve hata yaptığınız an düzeltilmesini kolaylaştırır.

 

Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Kaş kemiğinize aydınlatıcı sürmek sizi daha enerjik gösteriyor olabilir. Ancak yanlış tonda ya da yanlış türde bir ürün dikkatleri vurgulamak istediğiniz kaşlarınızın üzerinden çekecektir. Çok az miktarda uygulamayı tercih edin. Eğer concealer ile bu bölgeyi aydınlatmak istiyorsanız teninizden bir ton açık bir kapatıcı kullanın.

 

Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

İhtiyacınız yokken gereğinden fazla ürün sürmek yapılan en büyük hatalardan biridir. Çok küçük bir alanı dolduruyorsanız bu alanı kusursuz göstermek için ürüne boğmaya ihtiyacınız yok. Tüm kaşınıza bu ürünleri sürmek yerine kaşınızın hangi bölümlerinde seyreklik varsa buralara yoğunlaşın. Ancak böyle doğal bir görünüme ulaşırsınız. Kaş fırçası ya da diş fırçasıyla kaşınızı tarayarak fazla ürünü silebilirsiniz.

 

Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Kaşınızı şekillendirirken kendi şeklinizi takip etmek yerine bambaşka yerleri doldurmak, sevmediğiniz bölgeleri kapatıcı ile kapatmak… Eğer istediğiniz yapay bir görünümse doğru bir tercih olabilir ancak bizim tavsiyemiz her zaman doğal şeklinizi takip etmeniz ve ihtiyaç olan yerleri doldurmanız.

 

Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Kaşınızı belli aralıklarla aldırarak şekillendirmek doldurma işlemini kolaylaştırır. Önünüzde hazır bir kanvas varken sabahları kaşlarınıza ayıracağınız vakit azalmış olur.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler